Sport.pl

Znicz z pucharem prezesa, mikołajki dla Juniora

PIŁKA NOŻNA. Drużyna Znicza Pruszków triumfowała w turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa ROZPN, a Junior Radom nie miał sobie równych w zawodach mikołajkowych.
Miłośnicy halowej odmiany piłki nożnej w weekend nie mieli prawa do nudy. W sobotę w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu odbył się Ogólnopolski Turniej "Mikołajki 2011". Uczestniczyło w nim 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszym obok gospodarzy - I zespołu Orlika - zagrali także chłopcy urodzeni w roku 1999 z GKS-u Jedlińsk, Centrum - Godów Radom, Legionu I Radom i Zwolenianki Zwoleń. W drugiej zaś rywalizowały drużyny: Legion II Radom, Junior Radom, GLKS Nadarzyn, Orlik II Radom i Jaguara Wolanów.

Awans do półfinałów wywalczyły ekipy: Zwolenianki, Juniora i obie drużyny Legionu. Najwyższym zwycięstwem w eliminacjach popisali się młodzi piłkarze Legionu II, gromiąc Jaguara 8:0.

Podobny wynik rezerwy zanotowali w półfinale, gdzie pokonali swoich klubowych kolegów 7:0. W drugim starciu Junior wygrał 4:1 ze Zwolenianką. W finale padło sześć bramek, a cztery z nich zdobyli zawodnicy Juniora i to oni zajęli pierwsze miejsce, i w nagrodę otrzymali puchar prezesa RTKKF Andrzeja Jaśkiewicza.

Ponadto najlepszym zawodnikiem Mikołajek 2011 został wybrany Przemysław Mroczek ze zwycięskiej drużyny. Najlepszym bramkarzem organizatorzy uznali Kacpra Skrzypka z Legionu II, zaś najlepszym strzelcem został Damian Popiel.

W niedzielę zaś do rywalizacji o Puchar Prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej stanęło 12 drużyn z rocznika 2002. Podzielone one zostały na dwie grupy, gdzie mecze toczyły się systemem każdy z każdym.

W półfinałach zmierzyły się Junior II Radom z Juventą Starachowice i pierwsze zespoły Znicza Pruszków i Orlika Radom. Gospodarze pomimo dzielnej postawy nie sprostali rywalowi z Pruszkowa i ulegli różnicą trzech bramek. Dużo większe emocje towarzyszyły drugiemu półfinałowi. Tam w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o triumfie Juniora zadecydowały skuteczniej egzekwowane rzuty karne (2:0). W meczu o pierwsze miejsce także w normalnym czasie gry nie padło rozstrzygnięcie, a na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3. Tym razem próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy Znicza, i to oni zostali zwycięzcami.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Kuba Włostowski (Znicz). Tytuł najlepszego strzelca przypadł Bartoszowi Zarębie, zaś golkiperem zawodów został wybrany Dawid Strzelec z Juventy.

Więcej o: