Piłkarki Czwórki Radom pojadą na zimowe zgrupowanie

PIŁKA NOŻNA KOBIET. W najbliższą sobotę zawodniczki Sportowej Czwórki Radom stawią się na pierwszym treningu w 2012 roku. W ramach przygotowań do rundy wiosennej I ligi radomianki zaliczą obóz kondycyjny w Myślenicach, który rozpoczną 23 stycznia.
W trakcie zgrupowania podopieczne Wojciecha Pawłowskiego i Marcina Brodeckiego oprócz klasycznego ładowania akumulatorów rozegrają dwa mecze kontrolne. - Mamy w planie sparingi z Bronowianką Kraków i z ekstraligowym Mitechem Żywiec - przyznał trener Brodecki.

Na obozie Czwórka będzie ćwiczyć przez siedem dni. - W sumie wyjedzie około 40 piłkarek. Połowę z nich stanowić będą uczennice klasy sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4. Przed rokiem także przebywaliśmy w tym ośrodku i bardzo go sobie chwalimy. Do dyspozycji będziemy mieć salę gimnastyczną oraz gabinet odnowy biologicznej. Na miejscu będziemy korzystać z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Młodsze piłkarki zaliczą przede wszystkim treningi ogólnorozwojowe, zaś seniorki już typowe treningi przygotowawcze do sezonu - dodał Brodecki. Być może w rundzie wiosennej w kadrze drużyny zjawi się kilka nowych zawodniczek. - Chcielibyśmy pozyskać napastniczkę, piłkarkę mogącą występować w pomocy oraz dwie obrończynie - informował szkoleniowiec. Wzmocnienie formacji ataku może być priorytetem, bowiem jedna z napastniczek Sylwia Michałowicz jest kontuzjowana. - Pod koniec roku Sylwia poddała się zabiegowi artroskopii kolana i na razie z treningów jest wyłączona - zakończył Brodecki. Nie wiadomo także, jak potoczą się sprawy przynależności klubowej Katarzyny Gierczak i Marty Markowskiej, które na co dzień studiują we Wrocławiu.