Latka lecą, a oni wciąż są w wybornej formie

LEKKOATLETYKA. Radomscy zawodnicy gwiazdami halowych, lekkoatletycznych mistrzostw Polski weteranów. Przedstawiciele naszego miasta i regionu wywalczyli w Spale 16. medali.
Zawody mistrzowskie dla weteranów odbyły się po raz 21 w historii. Tym razem areną zmagań był spalski Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Lekkoatleci - weterani z naszego miasta i miejscowości regionu radomskiego wywalczyli w biegach oraz konkurencjach technicznych pięć złotych, osiem srebrnych i trzy brązowe medale.

Jednym z pierwszych, który cieszył się z najwyższego stopnia podium był Ryszard Krzesiński z Białobrzegów, który kategorii wiekowej M 65 okazał się bezkonkurencyjny w rzucie ciężarkiem (odpowiednik rzutu młotem). W tej samej konkurencji, ale w M75 złoto zdobył Stanisław Kowalski z Warki. Inny lekkoatleta z miasta piwa, Jan Sitnik wygrał bieg na 60 metrów przez płotki, a srebrny medal wywalczył w skoku wzwyż. Na starcie kolejnych MP nie mogło zabraknąć radomianina Jerzego Przyborowskiego. W wyścigu na 60 metrów ppł. uzyskał rewelacyjny czas 14,19 sekundy, natomiast płaskie 60 m. przebiegł w czasie 11.25 sek, zajmując drugie miejsce. Po dwa razy na podium stawali także inni reprezentanci regionu. Mowa o Kazimierzu Zatorskim z Warki, Marianie Marasku (Przysucha) oraz Bohdanie Czacharowskim z Grójca. Ostatniego z wymienionych spotkaliśmy niedawno w Radomiu na tradycyjnym Biegu Kazików. Wówczas 72 - latek, niemal zaraz po przebiegnięciu dystansu 10. kilometrów, wspomniał że niebawem zamierza powalczyć o medale MP. Jak się okazało lekkoatleta z Grójca nie rzucał słów na wiatr.

Wyniki: M35: Kazimierz Zatorski (Warka): 2. miejsce w skoku w dal - 5,97, 2. w trójskoku - 12,02. M40: Konstanty Wieczorek (Białobrzegi): 3. w biegu 400 metrów - 1.05,90. M45: Piotr Płoskoński (Rusinów): 2. na 60 m. przez płotki - 12,02. Tomasz Orman (Szydłowiec): 2 na 1000 m. - 3.11,27. M60: Marian Marasek (Przysucha): 3. w skoku wzwyż - 1. 32, 3. w trójskoku - 8,48. M65: Jan Sitnik (Warka): 1. na 60 ppł - 13,36, 2. w skoku wzwyż - 1,27, 2. w trójskoku - 8,94. Bogusław Świerczyński (Radom): 2. w pchnięciu kulą - 12,52. Ryszard Krzesiński (Białobrzegi): 1 w rzucie ciężarkiem - 16,75 m. M70: Bohdan Czacharowski (Grójec): 2. na 1000 m - 6:07,10, 1. 3000 m - 24.53,29. M75: Stanisław Kowalski (Warka): 2. w kuli - 6,16, 1. w rzucie ciężarkiem - 9,14. M80: Jerzy Przyborowski (Radom): 1. na 60 ppł - 14,19, 2. na 60 m - 11,25.