Sport.pl

Tadeusz Kupidura trzeci raz mówi siatkówce: adieu

Siatkarki pierwszoligowego Jadaru AZS Politechniki Radom bez sponsora. Na wtorkowy trening przyjechał właściciel klubu Tadeusz Kupidura i poinformował zespół i sztab szkoleniowy, że zaprzestaje działalności w siatkówce!
- Decyzja o tym, że nie będę już działał w siatkówce zapadła w gronie rodzinnym. Przez dziewięć lat wydałem 10 milionów złotych, a jednocześnie przybyło mi więcej wrogów niż przyjaciół. O swojej decyzji poinformowałem zawodniczki i sztab. Osobiście rozmawiałem także o tym z prezydentem Radomia - zdradził prezes Kupidura.

Tym samym radomskie siatkarki, które mają prawo występów na zapleczu ekstraklasy, pozostały bez sponsora strategicznego. Kupidura, jako jedyny właściciel zespołu, nie wyklucza, że drużyna pozostanie w Radomiu. Jest jednak jeden warunek: musi się znaleźć firma, bądź firmy, instytucje, które zechcą zająć miejsce Jadaru.

- Każdy może przejąć drużynę. Pierwszeństwo ma Radom, bo chciałbym, aby drużyna została tu, na miejscu. Powiem więcej nie zamierzam stawiać jakiś kosmicznych warunków. Oddam klub za przysłowiową złotówkę. Myślę, że miesiąc to czas, który daję potencjalnym inwestorom z Radomia lub regionu. Jeśli po tym czasie nie znajdą się kontrahenci to z oferty przejęcia drużyny i miejsca w I lidze, będą mogli skorzystać także inni, spoza Radomia - mówi Kupidura.

Tymczasem w klubie decyzja wywołała szok. - Po spotkaniu z prezesem Kupidurą i informacji, że zaprzestaje sponsorowania sportu, trudno się było pozbierać. Szkoda, bo przez ten rok udało się zbudować fajny zespół, który jak na debiutanta, zajął dobre, szóste miejsce w lidze. Od razu powiem, że nie składamy broni. Spróbujemy podjąć starania o pozyskanie inwestora. Kogoś, kto chciałby zająć miejsce Jadaru - powiedział nam Robert Grzanka, dyrektor Jadaru AZS Politechniki Radom.

Przypomnijmy, to nie pierwsza decyzja właściciela Jadaru o zaprzestaniu prowadzenia drużyny siatkarskiej. Przed kilku laty był właścicielem drużyny w męskiej ekstraklasie. Po zakończeniu sezonu Kupidura oddał miejsce w elicie AZS -owi Politechnice Warszawskiej. Wówczas dokonano wymiany "ekstraklasa za I ligę". Po roku męska drużyna Jadaru Radom przestała istnieć, bo Kupidura oddał miejsce w I lidze ekipie z Siedlec. Sam postanowił zainwestować w siatkówkę żeńską. Utworzono sekcję w porozumieniu z Politechniką Radomską. Zespół rozpoczął zmagania na zapleczu ekstraklasy, po kupnie miejsca od Gedanii Gdańsk. Po jednym sezonie okazało się, że Kupidura zaprzestaje działalności w siatkówce.

Oświadczenie

Na oficjalnej stronie internetowej Jadaru AZS Politechniki Radom zamieszczone zostało oświadczenie:"W dniu 4 kwietnia 2012 r. Klub Jadar AZS Politechnika Radom stracił strategicznego sponsora, Pana Tadeusza Kupidurę, reprezentującego firmy Jadar i Techmatik. O swojej decyzji pan Tadeusz Kupidura poinformował osobiście Prezydenta Miasta Radomia, Pana Andrzeja Kosztowniaka oraz zawodniczki, sztab szkoleniowy i pracowników Klubu.

Nie jest to jednak jednoznaczne z rozwiązaniem Klubu. W przypadku pozyskania strategicznego sponsora żeńska siatkówka mogłaby pozostać w naszym mieście.

Zainteresowane współpracą firmy, prosimy o kontakt z przedstawicielem Klubu, Panem Robertem Grzanką, nr tel. 695100881".

Więcej o: