Justyna Kozdryk mistrzynią świata. Zdeklasowała rywalki

Justyna Kozdryk

Justyna Kozdryk (Fot. archiwum prywatne)

W zakończonych w Czechach mistrzostwach globu w wyciskaniu sztangi leżąc Justyna Kozdryk nie miała sobie równych. Tytuł najlepszej atletki świata wywalczyła w kategorii wagowej 47 kilogramów.
Znakomite wieści o występie zawodniczki Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" i Kraski Jasieniec napłynęły z czeskiego Pilzna.

- Justyna nie zawiodła i w stylu prawdziwej mistrzyni zdobyła kolejne złoto w swojej karierze - cieszył się Mirosław Malec, trener zawodniczki.

Kozdryk rozpoczęła rywalizację od efektownego zaliczenia 115 kilogramowego ciężaru. W pierwszym podejściu praktycznie rozstrzygnęła losy złotego medalu. - Potem nie zamierzała odpuszczać, walcząc o jak najlepszy wynik - kontynuował szkoleniowiec atletki.

Druga próba w jej wykonaniu także była udana. Kozdryk uporała się ze sztangą ważącą 120 kg. Reprezentantka Polski zaatakowała rekord świata w tej kategorii wagowej i mimo że podniosła sztangę wynik nie został zaliczony. - Justyna dźwignęła ciężar 128 kg, jednak technicznie nie dociągnęła sztangi i sędziwie, zresztą słusznie nie zaliczyli jej tego podejścia. Mimo to ogromnie cieszymy się z jej występu. Tytuł wicemistrzyni w tej kategorii przypadł reprezentantce Japonii, natomiast brązowy medal wywalczyła zawodniczka z Węgier. Obie przegrały z Justyną przekonująco - mówił trener Malec.

Aktualnie siłaczka przygotowuje się już do startu w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. - To jest priorytetowa impreza. Wszystkie starty, nawet ten w Pilźnie podyktowane są budowaniem dyspozycji na występ w Londynie, gdzie zamierzamy powalczyć o medal - zakończył szkoleniowiec.