Sport.pl

W środę w naszym regionie piłkarski puchar i IV liga

Jedno spotkanie fazy Pucharu Polski oraz dwa pojedynki w IV lidze zobaczą w środę w okręgu radomskim sympatycy piłki nożnej.
Nietypowo, bo tydzień wcześniej niż pozostałe siedem spotkań, odbędzie się mecz III rundy Pucharu Polski w okręgu radomskim. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Narutowicza o godz. 18 rozpocznie się pojedynek Broni Radom (juniorzy) z Zamłyniem Radom.

Zarówno gospodarze, jak i podopieczni Zygmunta Pluty dotychczas w tych rozgrywkach wyeliminowali po dwóch rywali. Wydaje się, że trudniejsze zadanie mieli młodzi zawodnicy Broni. Najpierw odprawili Skaryszewiankę Skaryszew, a w II rundzie inny klub z Tymex Ligi Okręgowej - Oskara Przysucha. W tym ostatnim pojedynku radomianie pokazali charakter i pomimo że jeszcze na dziesięć minut przed końcem przegrywali 1:2, to strzelili trzy gole.

Rywal, A-klasowe Zamłynie, w I rundzie pokonał po serii rzutów karnych Proch Pionki, by w kolejnej fazie nie dać szans MKS-owi Kozienice.

Tymczasem w środę odbędzie się piąta kolejka IV ligi. W regionie radomskim zagrają dwa zespoły. Beniaminek Szydłowianka Szydłowiec o czwarte kolejne zwycięstwo zagra z Wilgą Garwolin (8 miejsce), zaś Pilica Białobrzegi z UKS-em Łady. Piłkarze trenowani przez Jacka Kacprzaka z pewnością będą chcieli się zrehabilitować za dość niespodziewaną stratę punktów w pojedynku ostatniej kolejki z Wulkanem Zakrzew.

Mecze 5. kolejki IV ligi: Józefovia Józefów - Mazowsze Grójec, Znicz II Pruszków - Okęcie Warszawa, Szydłowianka Szydłowiec - Wilga Garwolin, Pilica Białobrzegi - UKS Łady, Pogoń II Siedlce - Wulkan Zakrzew, Sparta Jazgarzew - Polonia Iłża, Żyrardowianka Żyrardów - Energia Kozienice, Mszczonowianka Mszczonów - Victoria Sulejówek.

Więcej o: