Paraolimpiada 2012. Brąz radomskiej sprinterki!

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start ma drugi medal paraolimpiady w Londynie. W finale biegu na 400 metrów radomianka zajęła trzecie miejsce!
Przed kilkoma dniami lekkoatletka Startu Radom wywalczyła srebro w biegu na 200 m, przegrywając tylko z Kubanką Yunidis Castillo. Na dwukrotnie dłuższym dystansie reprezentantka Kuby znów okazała się bezkonkurencyjna. Wygrała, uzyskując 55,72, ustanawiając przy tym nowy rekord świata w kategorii T-46 (grupa schorzeń z niepełnosprawnością rąk).

Druga była reprezentantka Republiki Południowej Afryki Anrunne Liebenberg (56,65).

Na trzecim miejscu uplasowała się radomianka, która jedno okrążenie przebiegła w czasie 58,48. Co ciekawe, na Stadionie Olimpijskim w Londynie Fiodorow po raz pierwszy w karierze pokonała barierę jednej minuty na tym dystansie. W finałowym biegu swoje najlepsze osiągnięcie poprawiła o ponad dwie sekundy.

Warto przypomnieć, że biegaczka Startu przed czterema laty na praolimpiadzie w Pekinie również wywalczyła dwa medale. W Azji zdobyła srebro w biegu na 200 m i brąz na "setkę".