Niepełnosprawni sportowcy Startu spisali się na medal

Zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? zadbali o kolejny sukces na arenie ogólnopolskiej. Z mistrzostw Polski niepełnosprawnych z podnoszeniu ciężarów Sebastian Wiśniewski i Jacek Górecki wracają z dwoma medalami, odpowiednio srebrnym i brązowym.
Zawody mistrzowskie z udziałem zawodników radomskiego Startu odbyły się w Bydgoszczy. W mieście nad Brdą podopieczni trenera Mirosława Malca potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. Wiśniewski wywalczył tytuł wicemistrzowski w kategorii wagowej 56 kilogramów. Z kolei Górecki brąz w wadze +100 kg.

- Obaj zaprezentowali się na miarę oczekiwań. Cieszymy się z kolejnych sukcesów. Mistrzostwa Polski zawodników niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów odbyły się już po raz 39 w historii - mówił trener Malec.

Tymczasem za tydzień kolejni zawodnicy Startu Radom powalczą o medale krajowych mistrzostw. Tym razem do rywalizacji przystąpią strzelcy. Mistrzostwa Polski w strzelaniu z broni pneumatycznej odbędą się w Bydgoszczy. Radomski klub reprezentować będą: Piotr Plesiewicz (w pistolecie pneumatycznym) oraz Krzysztof Lewicki (karabinek pneumatyczny). Trenerem obu zawodników jest Artur Wojciechowski.