W piątkowy wieczór krótko o radomskim sporcie

Tenis stołowy, sport szkolny, sporty walki, siatkówka i piłka nożna - przeczytaj co słychać na sportowych arenach w Radomiu.
Siatkówka

Rozgrywki w I Mazowieckiej Lidze Kadetów, w których rywalizują siatkarze Czarnych Radom trwają w najlepsze. Jak na razie podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego spisują się wyśmienicie. Rozegrali pięć ligowych spotkań i jak dotąd nie znaleźli pogromców. W ostatnim meczu radomscy kadeci pokonali 3:0 Plas Warszawa. Zresztą pozostałe pojedynki, w tym konfrontację z silnym Metrem Warszawa, także zwyciężali bez starty seta.

Kickboxing

Wojciech Peryt, zawodnik Kick Sportu Radom został mistrzem Polski w kickboxingu w wersji full conact. Radomianin zdobył tytuł na zawodach w Nowym Sączu, a okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 54 kilogramy.

Sport szkolny

W zmaganiach IX Radomskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Radomia szkół) rozdano kolejne komplety medali. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych złote medale wśród dziewcząt i chłopców wywalczyły zespoły reprezentujące Zespół Szkół Technicznych. Triumfy placówki znajdującej się przy ul. Limanowskiego nie powinny dziwić. Wszak od kilku lat działają tam lekkoatletyczne klasy sportowe.

Piłka nożna

Marcin Byszewski, piłkarz drugoligowego Radomiaka Radom wystąpił w oficjalnym meczu reprezentacji Polski do lat 21. Futbolista Zielonych bronił barw narodowych w spotkaniu biało - czerwonych z rówieśnikami ze Szwajcarii. Mecz zakończył się remisem 2:2. Pomocnik Radomiaka pojawił się na boisku w podstawowym składzie.

Tenis stołowy

W pierwszym meczu o punkty drugoligowi pingpongiści Integracyjnego Klubu Tenisa Stołowego Broń Radom przegrali 2:8 z Returnem Piaseczno. W niedzielę 14 października mieli rozegrać kolejny mecz w rozgrywkach. Ale już wiadomo, że pojedynek z SKS -em 40 Warszawa został przełożony. Nowy termin spotkania wyznaczono na sobotę 20 października. W tym dniu radomianie podejmą stołeczny zespół w hali Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Kościuszki. Początek o godz. 16.

Zobacz także
  • Norbert Stańczyk z zespołu Sekret Serwis Racing Stańczyk będzie się ścigał na torze w Poznaniu
  • Futbolistki V LO zdobyły brązowy medal mistrzostw Radomia Garść informacji, czyli w skrócie o radomskim sporcie
  • W Radomiu ruszyły rozgrywki pingpongowej ligi amatorów