Sport.pl

Mazovia najlepsza w festiwalu halowej piłki nożnej

Drużyna Mazovii Tomaszów Mazowiecki triumfowała w VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Halowej Piłki Nożnej - Mikołajki 2012.
W tegorocznej edycji imprezy wystartowało 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. W pierwszej znalazły się: Orlik 14 Radom (gospodarz zawodów), Broń II Radom, Młodzik Radom, KS Raszyn, Mazovia Tomaszów Mazowiecki i Zwolenianka Zwoleń, zaś w drugiej: Legion Radom, Broń I, Junior Radom, Energia Kozienice, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Akademia Piłkarska Szydłowiec.

Po meczach w grupie zespoły rywalizowały o poszczególne miejsca. Najwięcej goli, bo aż 14 padło w spotkaniu grupy B, w którym Broń I rozgromiła Akademię Szydłowiec 11:3.

Triumf klubu z Plant zadecydował, o awansie do meczu półfinałowego. Tam na zawodników Broni czekał rewelacyjnie do tej pory spisujący się zespół Mazovii (triumfator gr. A). Po emocjonującym meczu lepsi okazali się chłopcy z Tomaszowa mazowieckiego, wygrywając 2:1. W drugim półfinale Broń II zremisowała bezbramkowo z Energią Kozienice i o triumfie tych drugich zadecydowały rzuty karne (2:1).

W finale imprezy sponsorowanej przez Urząd Marszałkowski i RTKKF Radom Mazovia pokonała 2:0 Energią. Trzecie miejsce przypadło pierwszemu zespołowi Broni, który pokonał drugi zespół 3:1.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju Mikołajkowego został Damian Machajek (Broń I), najlepszym bramkarzem - Oskar Wróblewski (Energia), zaś królem strzelców Erwin Kołodziejczyk (Mazovia).

Wyniki: o 11 miejsce: KS Raszyn - Akademia Piłkarska Szydłowiec 5:1, o 9 miejsce: Orlik - Legion 4:0, o 7 miejsce: Zwolenianka - Junior 2:3, o 5 miejsce: Młodzik - Pogoń 2:1, o 3 miejsce: Broń I - Broń II 3:1, finał: Mazovia - Energia 2:0.