XIV Puchar Braci Czachorów rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

mk
29.11.2012 , aktualizacja: 29.11.2012 16:16
A A A
Jak co roku w Publicznym Gimnazjum nr 5 odbyło się podsumowanie cyklicznej imprezy XIV Pucharu Braci Czachorów. Zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr 8 z Radomia.
Podopieczni Jana Makowieckiego w finale mistrzostw Radomia szkół gimnazjalnych po serii rzutów karnych pokonali ubiegłorocznych triumfatorów, uczniów PG nr 22. Zanim doszło do finałów, cztery szkoły gimnazjalne stoczyły mecze półfinałowe. Najpierw PG nr 22 pokonało 2:0 PG nr 10. W drugim meczu Pucharu Braci Czachorów dość niespodziewanie zaliczana do faworytów drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 uległa PG nr 8 aż 2:5. Na pocieszenie ZSO nr 4 po zaciętym meczu pokonało 2:1 PG nr 10 i zajęło trzecie miejsce.

Tymczasem w finale padły cztery gole, a po 30 minutach rywalizacji (grano 2x15 minut) odnotowano remis. W rzutach karnych lepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 8, i to oni zdobyli złote medale.

Dla najlepszych trzech drużyn zmagań Szkolny Związek Sportowy i Publiczne Gimnazjum nr 5 przygotowały nagrody. Nie mogło zabraknąć także Pucharu Braci Czachorów, który zwycięzcom wręczyła przedstawicielka rodziny Małgorzata Czachor.

Organizatorzy postarali się podobnie jak w ubiegłych latach także o wyróżnienia indywidualne. Pamiątkowe puchary otrzymali: Jakub Pudzianowski (najlepszy strzelec zawodów - 9 bramek), Bartosz Romanowicz (bramkarz PG nr 22) i Norbert Tkaczyk (najlepszy zawodnik). Wszyscy obecni mogli także podziwiać pokazy akrobatyczne radomskiej grupy Uliczne Flow.

Ogółem w tegorocznej edycji mistrzostw Radomia w kat. gimnazjów rywalizowało 16 szkół. Najlepsze dwie placówki - PG nr 8 i PG nr 22 będą reprezentowały Radom w zawodach powiatowych.

Publiczne Gimnazjum nr 8 - mistrzowie Radomia 2012/2013.

Opiekun Jan Makowiecki - Marcel Grabowski, Mikołaj Gogół, Maciej Gędaj, Jakub Pudzianowski, Jakub Maniak, Sebastian Pryciak, Krzysztof Grzebała, Dominik Łojek, Oskar Modzel, Piotr Nawrot, Marcel Grot, Maciej Korycki