Sport.pl

Garść informacji o radomskiej piłce nożnej

W radomskich klubach piłkarskich okres urlopowy, ale to nie znaczy, że w Radomiaku, Broni, czy Sportowej Czwórce zapadli w zimowy sen.
Radomiak

Szkoleniowiec drugoligowego Radomiaka Radom Armin Tomala przebywa na stażu trenerskim w Schalke 04 Gelsenkirchen. Poza obecnością na treningach zespołu Huuba Stevensa, Tomala obejrzy sobotni mecz Bundesligi, w którym Schalke zmierzy się z S.C. Freiburg.

Tymczasem wiadomo już która z firm, wybuduje zadaszenie trybuny VIP na stadionie przy ul. Struga, gdzie swoje domowe mecze w lidze rozgrywa drużyna Radomiaka. Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie zadaszenia wygrała firma ROSA -BUD. Sektor z zadaszonymi trybunami (minimum 250 miejsc) to jeden z wymogów otrzymania licencji na grę w II lidze. Dotąd pozwolenie na grę Zielonych na tym szczeblu miało charakter warunkowy. Jednym z kryterium do spełnienia jest wybudowanie zadaszenia co najmniej jednej trybuny. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 marca 2013 roku.

Broń

W trzecioligowej Broni Radom szykują się zmiany w kadrze zespołu. Wszystko wskazuje, że trener Konrad Główka nie będzie mógł już korzystać z usług Mohammadou Falla. Senegalski obrońca, który w trakcie rundy jesiennej trafił do klubu z Plant, ma się przenieść do drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Ważą się także losy innego defensora. Jayiesimi Madriola Noheem - bo o nim mowa - znajduje się bowiem na liście życzeń kolejnego reprezentanta II ligi, Concordii Elbląg.

Tymczasem podstawowy bramkarz broniarzy Paweł Młodziński przeszedł zabieg artroskopii kolana. Kapitan radomskiego trzecioligowca ma wrócić do treningów w połowie stycznia 2013 roku.

Sportowa Czwórka

Piłkarki nożne Sportowej Czwórki Radom szykują się do gry w finałach halowych mistrzostw Polski juniorek do lat 19. Zawody z udziałem radomianek odbędą się podczas najbliższego weekendu w Sosnowcu. Obok podopiecznych trenerów: Wojciecha Pawłowskiego i Marcina Brodeckiego o laury zagrają: AZS SMS Junior Wrocław, Praga Warszawa, KKP Bydgoszcz, 1. FC AZS AWF Katowice, Gol Częstochowa, Wanda Kraków oraz AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków.