Sport.pl

Mazovia triumfowała w VIII turnieju Orlik Cup 2012

Piłkarze Mazovii Tomaszów Mazowiecki okazali się najlepszym zespołem w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Halowej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży ?Orlik Cup 2012?. W radomskim turnieju wystartowało 12 drużyn z rocznika 2003.
Zawody rozegrane w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 stały na wysokim poziomie i dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji.

Organizatorzy w wyniku losowania podzielili 12 drużyn na dwie grupy. W pierwszej znalazły się zespoły: Orlik 14 Radom, Broń II Radom, Akademia Piłkarska Szydłowiec, Korona Kielce Mazowsze Grójec i Młodzik Radom. W grupie B z kolei o awans do półfinałów walczyli: Broń I Radom, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Józefowia Józefowo, Drukarz Warszawa i Junior Radom.

Już w meczach eliminacyjnych doszło do spektakularnego wydarzenia. Na przeciwnych ławkach trenerskich zasiedli szkoleniowcy pierwszego zespołu Broni: Konrad Główka i Tomasz Dziubiński.

Pierwszy z nich prowadził młodzież Mazowsza Grójec a drugi odpowiedzialny był za wyniki uzyskiwane przez Broń. - Do końca roku mam jeszcze umowę z klubem z Grójca i chciałbym się z niej wywiązać - przyznał trener Główka. Jak się okazało Mazowsze rozgromiło Broń aż 5:0. - Mam nadzieję, że wynik ten nie będzie miał wpływu na moją pracę w Broni - żartował po spotkaniu nowy szkoleniowiec III-ligowej Broni.

Jak się później okazało to właśnie jego podopieczni z dorobkiem 15 punktów wygrali gr. A i w półfinale spotkali się z wiceliderem gr. B - Mazovią Tomaszów Mazowiecki. W spotkaniu trwającym 15 minut lepsi okazali się rywale Mazowsza, triumfując 4:0.

W drugim półfinale Korona Kielce 2:1 pokonała MOSiR. W finale Mazovia nie pozostawiła złudzeń i różnicą pięciu goli pokonała Koronę.

Królem strzelców został Jakub Król z Mazovii, a tytuł najlepszego bramkarza imprezy przypadł klubowemu koledze Króla, Dawidowi Cłapie. Z kolei najlepszym zawodnikiem Orlik Cup 2012 został Janusz Nojszowski z MOSiR-u Mińsk MAzowiecki.

Wyniki Orlik Cup 2012.

o 11 miejsce: Akademia - Junior 0:5, o 9 miejsce: Broń II - Broń I 0:1, o 7 miejsce: Orlik - Józefowia 1:1 (2:3 k), o 5 miejsce: Młodzik - Drukarz 0:2, o 3 miejsce: Mazowsze - MOSiR 1:3. Finał: Mazovia - Korona 5:0.

Więcej o: