Sport.pl

I Memoriał Władysława Kramczyka dla futbolistów Broni

Młodzi piłkarze Broni Radom triumfowali w I Memoriale im. Władysława Kramczyka, który w piątek odbył się w Białobrzegach.
W imprezie wystartowało dziesięć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Chłopcy z rocznika 2002 rywalizowali systemem każdy z każdym, a pojedynki trwały 12 minut.

Nowoczesna hala w Białobrzegach wypełniła się nie tylko kibicami piłki nożnej, ale także można było spotkać wielu oficjeli ze środowiska piłkarskiego. Wszyscy przybyli, po to by uczcić pamięć zmarłego rok wcześniej - wieloletniego prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej - Władysława Kramczyka.

Rozgrywki były tak sformułowane, że zaraz po rozstrzygnięciach w grupach, przystąpiono do meczów o poszczególne miejsca.

Najbardziej wyrównane spotkania oglądaliśmy w grupie A, gdzie cztery pierwsze drużyny, dzielił od siebie zaledwie punkt. Triumfował Orlik Radom, który lepszym bilansem bramek, wyprzedził Radomiaka Radom.

W grupie B, zdecydowanie od samego początku - stawce zespołów - przewodzili młodzi Broniarze. To oni z kompletem zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając Junior Radom.

W pojedynku o trzecie miejsce Junior po bramce Macieja Przybysławskiego, pokonał Radomiaka 1:0.

W finale Broń 2:0 pokonała Orlika a gole zdobywali: Tomasz Oparcik (najlepszy strzelec imprezy) i Patryk Lis.

Nagrody chłopcom wręczał m.in. były piłkarz warszawskiej Legii - obecnie trener Pilicy Białobrzegi - Jacek Kacprzak.

Wyniki finałów:

Mecz o 9 miejsce: Champion Pionki - Orzeł Wierzbica 3:0.

Mecz o 7 miejsce: Energia Kozienice - Pilica Białobrzegi 0:0, dogrywka 1:0.

Mecz 5 miejsce: GKS Jedlińsk - Młodzik Radom 1:0

Mecz o 3 miejsce: Junior Radom - Radomiak Radom 1:0

Finał: Broń Radom - Orlik Radom 2:0.

Więcej o: