Miłe złego początki, czyli MUKS 13 poza finałami Mazowsza

Nie udało się młodziczkom MUKS-u 13 Radom awansować do finałowego turnieju Mistrzostw Mazowsza dziewcząt w piłce siatkowej. W barażowych zawodach w Legionovie nasze siatkarki zajęły dopiero trzecie miejsce.
Przed zawodami za główne kandydatki do awansu z pierwszego miejsca uznano zespół Legionovii. Pozostałe pięć drużyn miało walczyć o drugie - także premiowane awansem do finałów Mistrzostw Mazowsza - miejsce.

Podopieczne trenera Krzysztofa Kubika bardzo dobrze rozpoczęły zmagania, wygrywając dwa pojedynki bez straty seta. Najpierw MUKS pokonał 2:0 25:17 25:11 (w tej kategorii mecze rozgrywane są do dwóch wygranych odsłon) Wrzos Międzyborów, a w kolejnym, już bardziej wyrównanym spotkaniu, Spartę Warszawa 2:0 25:22 i 25:22.

Niestety, pech dopadł radomianki w pojedynku z Legionovią. Po pierwszym przegranym secie 17:25, w drugim MUKS prowadził już 21:18. W tym momencie nieszczęśliwie ze swoją klubową koleżanką zderzyła się Weronika Brzuzy. Po przewiezieniu czołowej siatkarki do szpitala, okazało się że ma pęknięty nos. Kilkunastominutowa przerwa w pojedynku podziałała mobilizująco na rywalki, które wygrały partię do 23.

W drugim dniu imprezy radomianki rozegrały dwa pojedynki. Najpierw 0:2 uległy Nike Ostrołęka, natomiast na zakończenie zmagań pokonały 2:1 Volley Płock. Niestety porażka z Nike zadecydowała o tym, że awans do finałów wywalczyła z drugiego miejsca drużyna z Ostrołęki.

Wyniki MUKS-u 13 Radom - MUKS - Wrzos 2:0 (25:17, 25:11), MUKS - Sparta 2:0 (25:22 25:22), MUKS - Legionovia 0:2 (17:25, 23:25), MUKS - Nike 0:2 (9:25, 15:25), MUKS - Volley 2:1 (30:32, 25:18, 15:12).