Na Justynę nie ma mocnych. Atletka mistrzynią Polski

Justyna Kozdryk zdobyła kolejny w karierze tytuł mistrzyni Polski seniorek w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Na zawodach w Warszawie podniosła ciężar, z którym rywalki nie dały sobie rady.
Zawodniczka RSSiRON Startu Radom i Kraski Jasieniec startowała w kategorii wagowej 47 kilogramów. W pierwszym podejściu podniosła sztangę ważącą 110 kg, natomiast tytuł mistrzowski przypieczętowała podnosząc 117 kg. Oprócz złotego medalu w swojej wadze podopieczna trenera Mirosława Malca wygrała kategorię open (wśród wszystkich startujących w mistrzostwach).

- Ile to już tytułów zdobyła Justyna, a ciągle ma motywację, by osiągać kolejne sukcesy. To wzór sportowca. Cieszymy się, bo zdobyła złoto w dobrym stylu - powiedział szkoleniowiec atletki.

Na zawodach mistrzowskich w stolicy rywalizowali także przedstawiciele młodszych kategorii. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów z naszego regionu. W rywalizacji juniorek okazały debiut na tak prestiżowej imprezie zanotowała Karolina Garczyńska. Uczennica Publicznego Gimnazjum w Warce rywalizowała w wadze 63 kg. W prowadzonych trzech klasyfikacjach: do lat 18, 20 i 23 zdobyła trzy medale. W młodszych kategoriach srebrne, natomiast w starszej złoto.

- Rośnie nam następczyni Justyny. Jak na debiutantkę Karolina spisała się rewelacyjnie. Zaliczyła wszystkie swoje próby. Najpierw 60 kg, potem 65 kg, a na koniec 67,5 kg. Dodatkowo imponowała spokojem, który charakteryzuje bardziej doświadczone zawodniczki - dodał trener Malec.

Kolejny jego podopieczny, Kamil Jagiełło, również nie ma się czego wstydzić. W rywalizacji juniorów w swoim debiucie na MP zajął czwarte miejsce.

Trzyosobowa kadra atletów z regionu radomskiego zapracowała ponadto na sukces drużynowy, zajmując w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce.