Sport.pl

Prestiżowe zawody z udziałem zapaśników z radomskiego

Podczas najbliższego weekendu zapaśnicy Olimpijczyka Radom, a także Orlika Wierzbica nie będą narzekać na nudę. Na reprezentantów z naszego regionu czekają bowiem starty w kraju oraz poza jego granicami.
Do Budapesztu wybiera się trójka zapaśników, którzy powalczą w międzynarodowych zawodach juniorów. W kadrze Polski na zawody w stolicy Węgier znaleźli się zawodnicy Olimpijczyka: Grzegorz Rutkowski (w wadze do 50 kilogramów) oraz Michał Kośla (66 kg.). Na matach w Budapeszcie zaprezentuje się także Mateusz Nowak z Orlika, który przystąpi do rywalizacji w kategorii 55 kg.

- Wszyscy to aktualni mistrzowie Polski juniorów i występ na Węgrzech będzie dla nich sprawdzianem i etapem przygotowań do ewentualnego występu na mistrzostwach Europy juniorów - powiedział Zdzisław Kolanek, trener zapaśników Olimpijczyka.

Tymczasem także podczas tego weekendu w Kostrzynie nad Odrą odbędą się międzynarodowe mistrzostwa Polski kadetów w stylu klasycznym. W imprezie nie zabraknie młodych zawodników Olimpijczyka. W wadze 42 kg. radomian będzie reprezentować Paweł Rybski. W cięższych kategoriach (odpowiednio 50 i 76 kg.) o laury powalczą Jakub Ściegliński i Patryk Boniek.