Sport.pl

Podium i rekordy życiowe atletów Kraski Jasieniec

W Tarnobrzegu odbyły się zawody Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Region radomski reprezentowało troje zawodników: Justyna Kozdryk, Karolina Garczyńska i Kamil Jagiełło.
Jak zwykle klasą sportową błysnęła Justyna Kozdryk. Radomska paraolimpijka, zdobywczyni medali na najważniejszych światowych imprezach, okazała się w bezkonkurencyjna. W rywalizacji do 47 kilogramów, a także w klasyfikacji open zawodów, zajmowała pierwsze miejsca. - W rywalizacji seniorek Justyna w najlepszej próbie podniosła sztangę ważącą 115 kg. To dało jej pewną wygraną w Pucharze Polski - mówił trener Kraski Mirosław Malec.

Dwoje kolejnych podopiecznych tego szkoleniowca również ma się czym pochwalić. W zmaganiach juniorskich Karolina Garczyńska, wyciskając 75 kg., była druga. Tymczasem Kamil Jagiełło dźwignął ciężar ważący 140 kg. Młodemu atlecie dało to szóste miejsce.

- Oboje robią niesamowite postępy. Na zawodach w Tarnobrzegu poprawiali swoje rekordy życiowe. Warto powiedzieć, że Karolina i Kamil są dużo młodsi od przeciwników, a z powodzeniem rywalizują z zawodnikami do lat 20 - zakończył opiekun klubu z Jasieńca.