Sport.pl

Troje radomian na zapaśnicze mistrzostwa Europy juniorów

Sylwia Szulc, Grzegorz Rutkowski i Przemysław Piątek to reprezentanci Olimpijczyka Radom, którzy wystąpią w Macedonii na zapaśniczych mistrzostwach Europy juniorek i juniorów.
Decyzję o powołaniach na te prestiżowe zawody podjął trener - selekcjoner Włodzimierz Zawadzki. Na matach w Skopje zapaśnicy Olimpijczyka wystartują w dwóch najlżejszych kategoriach wagowych. Rutkowski w wadze do 50 kilogramów, natomiast Piątek do 55 kg. Oprócz radomian w kadrze znalazło się jeszcze pięciu reprezentantów stylu klasycznego. To Dawid Tejchman (60 kg., Zagłębie Wałbrzych), Mateusz Bernatek (66 kg., AKS Piotrków Trybunalski), Grzegorz Serwa (74 kg., Śląsk Wrocław), Krystian Formela (84 kg., Cartusia Kartuzy) oraz Aleksander Kroczak (96. kg., Budowlani Olsztyn).

Tymczasem w zapasach kobiet o medale Starego Kontynentu powalczy także Sylwia Szulc, zawodniczka Olimpijczyka. Podopieczna klubowej trener Urszuli Węgrzyckiej wystartuje w Macedonii w kategorii 48 kg.

Warto dodać, że do Skopje udaje się także Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka, który wchodzi w skład sztabu szkoleniowego reprezentacji. Zawody mistrzowskie z udziałem radomian, a także pozostałych reprezentantów Polski rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca.