Worek medali lekkoatletów radomskiego Startu

Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów niepełnosprawnych w lekkiej atletyce okazały się popisem zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start?. Radomianie zdobyli w Słubicach czternaście medali, w tym siedem z najcenniejszego kruszcu.
Niemal każdy z reprezentantów radomskiego klubu, a startowała dziewięcioosobowa kadra, stawał na podium lub zajmował miejsce w czołowej szóstce konkurencji. Nie zawiedli zwłaszcza nasi paraolimpijczycy. Kolejne dwa złota mistrzostw Polski do swojej i tak już bogatej kolekcji dorzuciła Alicja Fiodorow. Na stadionie w Słubicach okazała się bezkonkurencyjna w sprintach na 100 i 200 metrów. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Mariusz Sobczak. Paraolimpijczyk z Londynu wygrał swoją koronną konkurencję - skok w dal, a także triumfował w biegu na 100 m.

Doskonale spisał się junior Mateusz Owczarek. Młody sprinter Startu rozprawił się z rówieśnikami w skoku w dal oraz był najszybszy w sprincie na 100 m.

Tymczasem kolejny z radomskich paraolimpijczyków Marcin Awiżeń wywalczył złoto w trójskoku i srebro w biegu na 400 m. Wartość osiągnięć tego lekkoatlety jest szczególna. Wszak Awiżeń dopiero co uporał się z poważną kontuzją i tak naprawdę udział w mistrzostwach kraju był dla niego pierwszym startem po długiej nieobecności na bieżni.

Medalowy dorobek radomskich lekkoatletów uzupełniają: Grzegorz Drelewski (brąz w trójskoku), Anna Płodzik (wicemistrzyni w pchnięciu kulą oraz brązowa medalistka w rzucie oszczepem), Grzegorz Krześniak (srebrny w pchnięciu kulą oraz zdobywca brązowego medalu w skoku wzwyż), Aleksandra Szostak (brąz w rzucie dyskiem). O pechu może mówić Mariusz Tubielewicz, który rywalizację w biegu na 400 m ukończył na czwartym miejscu.

- Start całej ekipy, liczba medali, a także poziom sportowy zaprezentowany przez naszych lekkoatletów w Słubicach trzeba uznać za bardzo udany. Większość wyników uzyskiwanych przez zawodników Startu to najlepsze tegoroczne osiągnięcia. Słowa uznania należą się zwłaszcza naszemu juniorowi Mateuszowi Owczarkowi. Zdobył dwa złote medale, którymi potwierdził, że talentu mu nie brakuje - powiedział Jacek Szczygieł, trener radomskiego Startu.