Sport.pl

Mecz Widok - Czwórka odwołany. Powodem choroba radomianek

Spotkanie inaugurujące rozgrywki I ligi kobiet pomiędzy Widokiem Lublin a Sportową Czwórką Radom został odwołany przez władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Dzień przed meczem zadzwoniliśmy do komisji ds. piłkarstwa kobiecego o przełożenie meczu, gdyż osiem moich podopiecznych nabawiło się najprawdopodobniej grypy jelitowej - komentuje trener radomianek Marcin Brodecki.
Jak czytamy na oficjalnym serwisie internetowym beniaminka z Lublina: "W późniejszym terminie dowiemy się o decyzji komisji ds. piłkarstwa kobiecego PZPN, która dokładnie zbada przyczyny odwołania meczu przez zespół z Radomia." - Ta sytuacja trwa od dwóch dni. Najpierw na jednym z treningów dziewczyna zgłosiła, że boli ją głowa i pojawiają się wymioty - mówi trener Sportowej Czwórki Marcin Brodecki.

- Dzień przed zawodami liczba chorujących zwiększyła się. W takiej sytuacji zadzwoniliśmy do komisji ligi o zmianę terminu i ona zgodziła się odwołać spotkanie. Może dziewczyny napiły się z jednej butelki i stąd taka plaga. Podobno krąży teraz jakaś grypa jelitowa. Mam nadzieję, że rozpatrzą pozytywnie naszą prośbę w Polskim Związku Piłki Nożnej i zagramy w innym terminie - mówi krótko.

Pod znakiem zapytania stoi zatem również potyczka sobotnia (31 sierpnia). Radomianki miały rozegrać wtedy swój pierwszy mecz przed własną publicznością. O godz. 15 rywalem ma być Rolnik Biedrzychowice Głogówek. Czasu pomiędzy pierwszą a drugą kolejką jest niewiele. - Zobaczymy jak dziewczyny czuły się będą jutro. Dziś niewiele mogę stwierdzić. Oczywiście czasu jest niewiele, a może dojść do tego osłabienie organizmu. Zapewniam jednak, że mamy nadzieję zagrać w sobotę i zrobimy wszystko by tak się stało. Nie wiem natomiast ile potrwa ocena sytuacji przez komisję i przydzielenie ewentualnie nowego terminu rozegrania potyczki z Widokiem - kończy.