Za nami kolejny "Czwartek Lekkoatletyczny" [ZDJĘCIA]

Po raz drugi we wrześniu stadion Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Limanowskiego w Radomiu zaroił się od młodych lekkoatletów. Obiekt gościł bowiem uczestników tradycyjnych "Czwartków Lekkoatletycznych".
Jak zwykle kandydaci na przyszłych wyczynowców w tej dziedzinie sportu rywalizowali w konkurencjach biegowych, skokach w dal i wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową. Tym razem do walki na bieżni i skoczniach przystąpiło grubo ponad 100 uczestników ze szkół podstawowych z Radomia i okolic. Jedni wygrywali, drudzy musieli przełknąć gorycz porażki. Wyniki są jednak sprawą drugorzędną, bo przede wszystkim liczył się udział i możliwość spędzenia wolnego czasu na sportowo.

Przypomnijmy, że podczas jesiennej edycji "czwartków", w Radomiu odbędą się łącznie cztery imprezy. Na kolejne organizatorzy zapraszają 19 i 26 września. Areną zmagań młodych przedstawicieli królowej sportu będzie ponownie obiekt ZST przy ul. Limanowskiego. Początek każdej o godz. 16. Do startu uprawnieni są uczniowie ze szkół podstawowych (w trzech grupach wiekowych). W programie są konkurencje biegowe: 60, 300, 600, i 1000 metrów oraz techniczne: skok wzwyż, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Organizatorami cyklu jest Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Zobacz także
  • Lekkoatleta RLTL ZTE Radom najlepszym "góralem"
  • Biegi Biegacz z Ukrainy wygrał kolejną edycję Biegu w Sadku
  • Biegacze powitali jesień na sportowo [ZDJĘCIA]