Na miesiąc przed inauguracją sezonu Stabill lepszy od Rosy

W drugim meczu XIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego, Rosa Radom uległa gospodarzom Stabillowi Jezioro Tarnobrzeg. Nasi zawodnicy okazali się gorsi o 17. punktów.
Już za niecały miesiąc (tj. 12 października) Rosa Radom na inaugurację sezonu Tauron Basket Ligi podejmie Jeziorowców z Tarnobrzegu. Do pierwszego starcia pomiędzy dwoma zespołami TBL doszło już w sobotę w hali rywala Rosy. O ile piątkowy mecz radomian z MOSiR-em Krosno rozpoczął się źle dla podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, tak sparing z ligowym przeciwnikiem Rosa rozpoczęła uważniej.

Wprawdzie w pierwszej kwarcie obie drużyny niejako postawiły na atak, zapominając o obronie, to wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Podobnie przebiegała druga kwarta, choć w niej przedstawiciele TBL grały już na mniejszym procencie skuteczności. Po 20. minutach na świetlnej tablicy było 44:43 dla miejscowych.

Niestety po przerwie dużo lepiej zaprezentowali się zawodnicy Jeziora i zasłużenie wygrali. Najwięcej oczek w pojedynku - 26 uzyskał Chase Simon. Okazja do rewanżu dla Rosy nastąpi już za dwa tygodnie podczas Memoriału im. Alfonsa Wicherka. W drugim sobotnim pojedynku MOSiR Krosno pokonał 69:65 Sokoła Łańcut.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - ROSA Radom 90:73 (28:24, 16:19, 24:17, 22:13)

Rosa: Archibeque 13, Adams 10, Majewski 10, Kardaś 10, Dłoniak 8, Witka 8, Zalewski 7, Łączyński 5, Jeszke 2.