Siatkarskie emocje w Pionkach, czyli Skra kontra Resovia

Już w najbliższy czwartek 19 września w hali sportowej przy ul. Sosnowej w Pionkach znów będą gościć jedne z najlepszych drużyn siatkarskich w kraju. Aktualni mistrzowie Polski, Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Oba zespoły zagrają charytatywnie na rzecz dwójki chorych dziewczynek.
Całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie w tym roku na wsparcie leczenia i rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci: Wioletty Sidor i Darii Jasiorowskiej. Wiola i Daria od urodzenia chorują na mózgowe porażenie dziecięce.

Pionkowskie Towarzystwo Siatkówki z Radosławem Bieleckim na czele zaprosiło tym razem drużyny Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów. Spotkanie tych ekip w czwartek o godz. 16. Sędziami spotkania będą: Sylwester Strzylak i Maciej Twardowski, natomiast imprezę poprowadzi tradycyjnie już dziennikarz i komentator sportowy Marek Magiera. Organizatorzy zaprosili także znanych przed polskich siatkarzy: Tomasza Wójtowicza, Andrzeja Martyniuka czy Grzegorza Wagnera. Swój przyjazd zapowiedział ponadto Artur Popko - prezes PlusLigi.

Emocji i siatkarskich gwiazd nie powinno zabraknąć, mimo, że w tym roku termin rozegrania meczu, niemal pokrywa się z mistrzostwami Europy, które zaczynają się dzień później. Skra i Resovia przyjadą zatem co prawda bez kadrowiczów, ale ci, którzy wyjdą na parkiet mają w swoim CV niemniejsze osiągnięcia. Facundo Conte, Nicolas Uriarte, a także Mariusz Wlazły czy Krzysztof Ignaczak gwarantują wysoki poziom zawodów.

Przypomnijmy, że w mieście znanym z produkcji płyt winylowych to nie pierwsza taka siatkarska akcja charytatywna. W 2012 roku Resovia pokonała Skrę 3:2, a organizatorzy zebrali dla trojaczków państwa Michała i Anny Molendów 30 tysięcy złotych. Z kolei dwa lata temu, udało się zorganizować dwudniowy turniej. Pierwszego dnia zagrał Fart Kielce z AZS Politechniką Warszawską, a kolejnego dnia Skra z Jastrzębskim Węglem. Wówczas ze sprzedaży biletów - cegiełek, udało zebrać się 24 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane dla dwójki dzieci, 3-letniej Natalki oraz 9-letniego Wiktora. Pięć lat wcześniej (po raz pierwszy), zebrano 10 tys. zł dla Maćka, który jest dzieckiem autystycznym.

Więcej o: