Rosa za zamkniętymi drzwiami ograła Znicz Pruszków

Koszykarze radomskiej Rosy, na tydzień przed rozpoczęciem Memoriału im. Alfonsa Wicherka rozegrali mecz kontrolny z I-ligowym Zniczem Basket Pruszków. Pojedynek na życzenie sztabów szkoleniowych odbył się bez udziału publiczności.
Zawodnicy radomskiego zespołu do meczu z I-ligowcem przystąpili bez dwóch rozgrywających: Kamila Łączyńskiego i Koriego Luciousa. Pierwszy choruje na anginę, zaś Amerykanin uskarża się na zapalenie mięśnia Achillesa. W związku z tym w sparingu w rolę rozgrywających wcielili się Piotr Kardaś i Jakub Zalewski. Ponadto w barwach seniorów zadebiutował Kamil Michalski, z drużyny rezerw. Kilka minut na parkiecie spędził również Robert Cetnar, który swój udział okrasił czteroma punktami w tym raz rzucił za trzy oczka.

Po raz kolejny najwięcej punktów dla Rosy uzyskali center Kirk Archibeque i Jakub Dłoniak. Szczególnie na uwagę zasługują punkty tego drugiego, który grał z lekkim urazem ręki.

Rosa Radom - MKS Znicz Basket Pruszków 84:74 (17:17, 32:24, 21:17, 14:16) Rosa: Archibeque 16, Dłoniak 16 (2), Zalewski 13 (2), Adams 10, Majewski 9, Radke 7, Witka 6, Cetnar 4 (1), Kardaś 3, Michalski 0.