Sport.pl

Junior i Broń triumfowały w halowym turnieju Mikołajki 2013

Radomskie drużyny: Junior w roczniku 2003 i Broń (rocznik 2002) - okazały się najlepsze w IX ogólnopolskim turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży ?Mikołajki 2013?. Organizatorem imprezy był Orlik Radom.
Tym razem w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 rywalizowały dwa roczniki. O medale walczyli chłopcy z roczników 2002 i 2003. W obu kategoriach wystartowało po sześć zespołów, które grały systemem każdy z każdym. Po meczach zespoły przystąpiły do spotkań o zajęcie poszczególnych miejsc.

W roczniku 2002 piąta lokata przypadła Skaryszewiance, po wygraniu 1:0 z Legionem Radom. Trzecie miejsce uzyskali gospodarze, pokonując po zaciętym pojedynku Lidera Lipsko.

Także jedna bramka padła w finałowym meczu pomiędzy Juventą Starachowice a Bronią Radom. Z triumfu cieszyli się radomianie, a dodatkowo najlepszym zawodnikiem imprezy wybrany został Karol Nowacki z Broni. Z kolei najlepszym strzelcem zawodów został Jarosław Wieczorek (Orlik) a bramkarzem Dawid Strzelec (Juventa).

W kategorii wiekowej do lat 10, najlepszy okazał się Junior Radom. W finale chłopcy reprezentujący ten zespół, zremisowali z Juventą 2:2, i o losach rywalizacji rozstrzygać miały rzuty karne. Te lepiej wykonywali radomianie i tym samym zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę poniesioną w spotkaniu fazy grupowej. Trzecie miejsce przypadło Młodzikowi Radom, po wygranej 2:0 z Orlikiem II.

Dwie nagrody indywidualne w tej kategorii przypadły triumfatorom, a więc Juniorowi. Tytuł najlepszego strzelca uzyskał Mikołaj Jastrzębski, a bramkarza Kuba Kalkowski. Z kolei najlepszym zawodnikiem organizatorzy zgodnie wybrali Adama Hamerę z Juventy.

Więcej o: