Sport.pl

Radomscy biegacze pomogą dzieciom z zespołem Downa

Kolejna edycja radomskiego Biegu Kazików zbliża się wielkimi krokami. Już wiadomo, że w niedzielę 9 marca, oprócz biegu głównego na dystansie 10 kilometrów, odbędą się biegowe zmagania o charakterze charytatywnym.
Dochód z tzw. wpisowego do Charytatywnej Trójki "Biegam bo Lubię - pomagać", która towarzyszyć będzie Biegowi Kazików, przeznaczony zostanie dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa.

Co roku, w czasie Biegu Kazików, uczestnicy radomskiej imprezy pomagają fundacjom i stowarzyszeniom wspierającym dzieci. W poprzednich edycjach wsparcie otrzymali m.in. podopieczni Słonecznego Domu w Radomiu.

W tym roku uczestnicy charytatywnego biegu pomogą dzieciakom z zespołem Downa. Cel nie jest przypadkowy, bo 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji w Radomiu zaplanowano konferencję z cyklu "Samorząd a wychowanie". Towarzyszyć jej będzie wystawa fotograficzna "Odczarować Zespół Downa". W roli modeli obok dzieci z Zespołem Downa wystąpią także znani radomianie, sportowcy, politycy, społecznicy. Wśród osób wybranych do udziału w sesji fotograficznej znalazło się dwóch biegaczy ze Stowarzyszenia Biegiem Radom!: Tadeusz Kraska i Dariusz Orczykowski, a także inni radomscy sportowcy: zapaśnicy, koszykarze i siatkarze.

Tymczasem wciąż przyjmowane są zgłoszenia do Charytatywnej Trójki "Biegam bo Lubię - pomagać" oraz do Biegu Kazików. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez internetowy system zgłoszeń, dostępny na stronach www.radombiega.pl oraz www.maratonypolskie.pl.