Sport.pl

Zapaśnicy Olimpijczyka powołani na obóz kadry seniorów

Zawodnicy Olimpijczyka Radom: Michał Kośla, Arkadiusz Kułynycz i Piotr Przepiórka najbliższe dni spędzą w nadmorskim Władysławowie.
Radomianie nie pojechali jednak nad Bałtyk odpoczywać, tylko ciężko pracować na kolejnym już zgrupowaniu kadry naszych zapaśników w stylu klasycznym. Oprócz reprezentantów radomskiego klubu trenerzy Ryszard Wolny i Józef Tracz powołali jeszcze 11 zawodników. Kadrowicze będą trenować w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich do czwartku 27 marca.

Tymczasem młodsi reprezentanci naszego kraju podczas najbliższego weekendu wezmą udział w międzynarodowym turnieju zapaśniczym juniorów, który odbędzie się w Rydze. Do stolicy Łotwy uda się dziesięcioosobowa reprezentacja Polski, a składzie której są przedstawiciele regionu radomskiego. W wadze 55 kilogramów na matach w Rydze wystartuje Przemysław Piątek (Olimpijczyk), zaś w 60 kg. Mateusz Nowak z Orlika Wierzbica. Na Łotwę pojedzie także Zdzisław Kolanek. Klubowy trener zapaśników Olimpijczyka jest w sztabie szkoleniowym kadry juniorów.