Krótko o wydarzeniach z udziałem radomskich sportowców

Sporty siłowe, sporty walki, siatkówka oraz lekkoatletyka - oto garść informacji o radomskich zawodnikach, ich startach i planach na najbliższą przyszłość.
Podnoszenie ciężarów

Justyna Kozdryk, atletka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" wystąpi w mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Zawody odbędą się w połowie kwietnia w Dubaju.

lekkoatletyka

Dominik Witczak, kulomiot RLTL ZTE Radom przebywa na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych. Radomianin ćwiczy na Florydzie wspólnie z Tomaszem Majewskim, dwukrotnym mistrzem olimpijskim.

siatkówka

Siatkarze Czarnych Radom awansowali do 1/2 mistrzostw Polski kadetów. Podczas turnieju ćwierćfinałowego radomianie wygrali wszystkie mecze. Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego pokonali po 3:0 BAS Białystok, AZS UWM III Olsztyn oraz SPS Lębork. Zawody półfinałowe z udziałem kadetów Czarnych odbędą się w połowie kwietnia.

Sporty walki

Zawodnicy Kick Sportu Radom wywalczyli trzy medale w mistrzostwach Polski kadetów wersji kick-light, które odbyły się w Dobrzejewicach. W kategorii kadetów młodszych złoty medal w wadze +57 kilogramów zdobył Dawid Śpiewak. W tej samej kategorii i wadze z brąz przypadł Danielowi Śpiewakowi. Z kolei w grupie kadetów starszych na najniższym stopniu podium (waga 69 kg.) stanął Patryk Orłowski. Trenerem radomskich wojowników jest Włodzimierz Trzeciak.