Najmłodsi piłkarze też mają swoje rozgrywki ligowe

W regionie radomskim ruszyły futbolowe rozgrywki rundy wiosennej, nad którymi patronat sprawuje Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Zmagania pod egidą ROZPN -u prowadzone są w kilku kategoriach wiekowych (od juniora młodszego do młodzika). Rywalizacja toczy się już wśród 11 - latków. Właśnie dla nich została stworzona Radomska Liga Orlików. Zespoły grają w czterech grupach I i II ligi.

Już w pierwszych meczach nie zabrakło emocji, gradu goli i przede wszystkim sportowej rywalizacji, być może przyszłych wyczynowych piłkarzy. Między innymi ciekawie było w konfrontacji Broni I Radom z LKS -em Jedlińsk. Młodzi Broniarze przegrywali już 0:3, ale nie poddali się i w efekcie doprowadzili do remisu. Spośród wszystkich meczów 1 kolejki tylko to spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Warto dodać, że spotkania toczą się innowacyjnym systemem. Pojedynek składa się z czterech kwart, każda po 15 minut.

Oto rezultaty pierwszych meczów Ligi Orlików dla chłopców z rocznika 2003.

Radomska Liga Orlików, rocznik 2003. I liga, grupa A: Zwolenianka Zwoleń - AP Szydłowiec 3:2. Plon Garbatka - AS Radomiak Radom 4:16, Młodzik 18 Radom - Junior Radom 5:3, I liga, grupa B. MSPN Radomiak 1910 Radom - Energia Kozienice 2:4, Orlik 14 Radom - UKS Lipie 9:4, Broń I Radom - LKS Jedlińsk 3:3.

II liga, grupa B. Sportowa Czwórka Radom - Broń III Radom 7:5, LUKS Ruda Wielka - Hubertus Chomentów 2:10, Zorza Kowala pauzowała.