Czwartki lekkoatletyczne tym razem na głównej arenie

Zbliża się wiosenna edycja czwartków lekkoatletycznych. W Radomiu po raz pierwszy młodzi lekkoatleci będą rywalizować na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.
Nie ulega wątpliwości, że już sam start na stadionie lekkoatletycznym z prawdziwego zdarzenia, na którym odbywają się zawody nawet rangi mistrzostw kraju dla większości uczestników (do rywalizacji przystąpią zawodniczki i zawodnicy ze szkół podstawowych) będzie dodatkową mobilizacją. Wszak dla szerszego grona uczestników czwartków, bieganie po profesjonalnej bieżni, nie jest codziennością.

Podczas wiosennej edycji czwartków, w Radomiu odbędzie się pięć imprez eliminacyjnych oraz finał miejski. Pierwsze zawody zaplanowano 24 kwietnia. Kolejne odbędą się w maju (8, 15, 22, i 29 tego miesiąca). Na początku czerwca (5.06) organizatorzy, czyli Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, przeprowadzi wspomniany finał miejski. Wszystkie zawody rozpoczynać się będą o godz. 15.30.

W programie czwartków lekkoatletycznych są konkurencje biegowe i techniczne. Biegi na 60, 300, 600 (dziewczęta), 1000 (chłopcy), a także skok w dal, wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. Prawo startu mają zawodnicy urodzeni w latach: grupa I (rocznik 2001), grupa II (2002), grupa III (2003 młodsi).

Tymczasem podsumowanie edycji czwartków (jesień 2013 - wiosna 2014) odbędzie się 12 czerwca o godz. 16. Gospodarzem finału krajowego czwartków (21 - 22 czerwca) jest Łódź. Do reprezentacji Radomia powołani będą zawodnicy, którzy uzyskają minima startowe, ustalone przez ROZLA.