Zalicz test, ucz się w klasie o profilu piłka siatkowa

V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu prowadzi rekrutację do klasy sportowej, funkcjonującej w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Kandydatów na uczniów I klasy liceum, działającej informujemy, że w środę 4 czerwca w hali sportowej V LO odbędzie się dla nich test sprawności fizycznej. Sprawdzian rozpocznie się o godz. 12 przy ul. Traugutta 52a w Radomiu. Test sprawności ogólnej składa się z biegu po kopercie na czas, wyskoku dosiężnego z miejsca i wyskoku. Ponadto trzeba będzie wykonać przewrót w przód z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego. Sprawdzeniu podlegać będą także umiejętności siatkarskie: odbicia piłki na przemian oburącz sposobem górnym i dolnym, atak po prostej z własnego podrzutu oraz zagrywka stacjonarna kierowana w określone strefy boiska.

Warto poinformować, że medaliści mistrzostw Polski w piłce siatkowej zwolnieni są z testu i automatycznie otrzymują maksymalna liczbę punktów (50). Szczegółowe informacje na ten temat, a także o działalności radomskiego SOS -u na stronie internetowej V LO www.vlo-traugutt.radom.pl.

Warto wiedzieć

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Samorządów) ruszyły 1 września 2012 r. W każdym województwie na bazie szkół publicznych, powstało po jednym ośrodku dla młodych siatkarek i siatkarzy. Siatkarskie Ośrodki Szkolne to jedno liceum i współpracujące z nim trzy gimnazja. Tworzone klasy o profilu siatkarskim liczą do 20 uczniów. W popularnych SOS-ach, oprócz właściwej edukacji dla danego etapu nauczania, uczniowie zaliczają wszechstronne szkolenie siatkarskie.