Sport.pl

Pechowe karne i szóste miejsce dla piłkarek Czwórki

W Częstochowie zakończyły się piłkarskie mistrzostwa Polski juniorek do lat 19, w których rywalizowała Sportowa Czwórka Radom. W ostatnim dniu zmagań radomianki bez powodzenia walczyły o piąte miejsce ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.
Podopieczne trenera Wojciecha Pawłowskiego po raz drugi w finałach mierzyły się ze Stilonem i ponownie musiały uznać wyższość rywalek. W fazie grupowej przegrały 1:2, zaś w potyczce o piąta lokatę po serii rzutów karnych.

Do przerwy Stilon prowadził dwoma bramkami. Na szczęście podopieczne trenera Wojciecha Pawłowskiego szybko obudziły się po zmianie stron. Kinga Molenda zmniejszyła straty, a do remisu doprowadziła Anna Rędzia. Przeciwniczki jeszcze raz potrafiły wyjść na prowadzenie, ale po raz kolejny straty odrobiła Molenda.

O losach zawodów rozstrzygnęły "jedenastki". W nich Czwórka prowadziła już 3:1. Niestety, od tego momentu piłkę z siatki wyjmowała już tylko golkiperka z Radomia. Nasze futbolistki kolejno marnowały swoje próby. Najpierw bramkarka Stilonu obroniła karnego Sylwii Michałowicz, następnie Karolina Mućka wcelowała w poprzeczkę, by w końcu Małgorzata Stefańska nie trafiła w światło bramki.

- W najważniejszych momentach zabrakło nam koncentracji - skomentował szkoleniowiec Czwórki.

Złote medale MP do lat 19 zdobyły piłkarki Medyka Konin, które w finale ograły 7:2 AZS Wrocław. Z kolei mecz o najniższy stopień na podium na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki Rolnika Biedrzychowice, pokonując 5:0 KKP Bydgoszcz. Siódme miejsce w finałach zajęły gospodynie - Gol Częstochowa, zaś ósme AZS PWSZ Wałbrzych.

LUKS Sportowa Czwórka Radom - TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski 3:3 (0:2, rz. k. 3:4). Bramki dla radomianek: Molenda 2, Rędzia.

Czwórka: Koźlińska (41. Wicik) - Przanowska, Mućka, Stefańska, Szymczyk, Szymańska (41. Pieniący), Grajko, Michałowicz, Molenda, Rędzia, Jabłonka (41. Wasiluk).

Więcej o: