Sport.pl

Trzecia liga łódzko-mazowiecka wystartuje 9 sierpnia

Rozgrywki III ligi gr. łódzko - mazowieckiej wystartują w weekend 9 - 10 sierpnia. Z ligi obligatoryjnie spadnie cztery ostatnie zespoły, chyba że awans do II ligi uzyska mistrz tej klasy. Wówczas zdegradowane zostaną trzy drużyny.
W zbliżającym się sezonie organem sprawującym władzę nad rozgrywkami III ligi gr. łódzko - mazowieckiej będzie Łódzki Związek Piłki Nożnej. To właśnie ta instytucja przedstawiła ramowy terminarz. Póki co wiadomo, że liga rozpocznie się 9 - 10 sierpnia (dokładną datę ustalą gospodarze) - a jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to zakończy się pod koniec listopada. Właśnie wtedy mają zostać rozegrane kolejki z rundy wiosennej.

Ustalono także, że rozgrywki III ligi, w których wystartują: Broń Radom, Pilica Białobrzegi i Radomiak Radom - liczyć będą 18 drużyn. Z ligi spadną cztery ostatnie zespoły, chyba że ich liczba zmniejszy się o jedną drużynę (wersja najbardziej optymistyczna). Nastąpi to wówczas, jeśli mistrz III ligi łódzko - mazowieckiej uzyska (po barażach) awans do II ligi.

Nie wykluczone jest także to, że ligę opuścić może więcej drużyn, ale uzależnione będzie to od liczby spadkowiczów z II ligi. W niej w tym sezonie zobaczymy dwie bądź trzy drużyny. Pewne udziału są obecnie Znicz Pruszków i Legionovia Legionowo, a do tej dwójki - z regionu łódzko - mazowieckiego - dołączyć może jeszcze Ursus Warszawa. O tym zadecyduje jednak mecz rewanżowy pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg, a zespołem ze stolicy. W pierwszym pojedynku barażowym o awans do II ligi kołobrzeżanie wygrali 4:2.

Więcej o: