Arbiter z Radomia w sztabie sędziowskim siatkarskiego mundialu

Na przełomie sierpnia i września rozpoczną się w Polsce mistrzostwa świata mężczyzn w piłce siatkowej. Na meczu otwarcia Polska - Serbia w składzie sędziowskim nie zabraknie radomian: Wojciecha Głoda i Pawła Jeżyny.
Obaj radomscy arbitrzy tej dyscypliny sportu zostali wybrani do składu sędziowskiego meczu, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sędzia Głód został nominowany do prowadzenia elektronicznego protokołu.

- Na pewno ta nominacja jest dla mnie wielkim zaszczytem. Mówiąc szczerze - nie mogę się doczekać momentu, kiedy usłyszę Mazurka Dąbrowskiego, odśpiewanego przez ponad 60 tysięcy ludzi, stojąc tuż obok głównych aktorów widowiska na płycie jednego z najnowocześniejszych na świecie stadionów. Jeszcze w minionym roku byłem na tym stadionie jako kibic na meczu piłkarskiej reprezentacji. Wtedy też patrzyłem z zazdrością na arbitrów piłkarskich, że mają okazję pełnić swoje obowiązki przed tak liczną publicznością. Trzeba będzie jednak zachować maksymalne skupienie. Próby generalne w formie meczów naszych reprezentacji w Lidze Światowej i Lidze Europejskiej już za mną. Przez cały sezon obsługiwałem protokół elektroniczny także na rozgrywkach PlusLigi, także jeśli tylko sprzęt nie odmówi posłuszeństwa to myślę, że będę z dumą wspominał 30 sierpnia do końca życia Oczywiście na tym meczu nie koniec, bo prosto po nim wsiadam w auto i pędzę do katowickiego Spodka, gdzie od 1 września czekać będą mnie trzy mecze dziennie [o godz. 13, 16:30, 20:15 - przyp. red.]. W Katowicach pozostanę także na drugą fazę, czyli swoją przygodę z mundialem zakończę 14 września. Podsumowując - w sumie przede mną aż 24 mecze turnieju - powiedział "Gazecie" Wojciech Głód.

Tymczasem Paweł Jeżyna, drugi z radomskich arbitrów, znalazł się w sześcioosobowym składzie sędziów, z których przed meczem inauguracyjnym MŚ wybranych zostanie czterech sędziów liniowych, a dwóch pozostałych będzie rezerwowymi.