Alicja Fiodorow wygrała swój bieg na Stadionie Narodowym

Alicja Fiodorow i Usain Bolt

Alicja Fiodorow i Usain Bolt (Fot. archiwum prywatne)

Końcówka sierpnia jest bardzo bogata w udane starty dla Alicji Fiodorow. Po dwóch medalach zdobytych na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy niepełnosprawnych, radomianka wygrała sprint na 100 metrów, rozgrywany w ramach V Memoriału Kamili Skolimowskiej.
Na mistrzostwach Starego Kontynentu w Swansea Fiodorow zdobyła złoto w biegu na 400 metrów oraz srebro w rywalizacji na 100 m. Niemal zaraz po zawodach w Walii, na zaproszenie organizatorów memoriału Kamili Skolimowskiej, przyjechała do Warszawy. Na Stadionie Narodowym okazała się bezkonkurencyjna. W biegu niepełnosprawnych na 100 m uzyskała 12.94. Tymczasem Mateusz Owczarek, kolega klubowy Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start, na tym samym dystansie był czwarty (12.66). Lekkoatleci Startu nie byli jedynymi przedstawicielami Radomia w tej prestiżowej imprezie. W konkursie pchnięcia kulą wystąpił Dominik Witczak z RLTL ZTE Radom. Kulomiot w najlepszej próbie osiągnął 18 metrów i 15 centymetrów, co dało mu piąte miejsce. Z kolei w rywalizacji na 100 m przez płotki Martyna Mąkosa była 12, a Marlena Maj zajęła 15 miejsce.

Przypomnijmy, że gwiazdą V memoriału Kamili Skolimowskiej był Usain Bolt. Jamajczyk wygrał na swoim koronnym dystansie 100 m., uzyskując 9.98 sek.

- Start w memoriale Kamili Skolimowskiej oceniam jako bardzo dobry. Uzyskałam zadowalający mnie rezultat. Cieszę się, że tam byłam. Bieg na Stadionie Narodowym, przy tak wielu kibicach, zapamiętam na długo. Jeśli chodzi o moje osiągnięcia na mistrzostwach Europy w Walii to najważniejsze są medale. Wynikowo jestem trochę zawiedziona, ale cieszą miejsca - skomentowała Alicja Fiodorow.