Ogólnopolski turniej z udziałem siatkarzy radomskiego SOS-u

Adepci siatkówki, którzy uczą się i trenują w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Radomiu (działa przy V LO im. Romualda Traugutta) sprawdzą się z rówieśnikami z innych placówek tego typu w kraju. Turniej z udziałem radomian odbędzie się w Ostrołęce w sobotę i niedzielę (22 - 23 listopada).
W dwudniowych zawodach weźmie udział kilka zespołów z Siatkarskich Ośrodków szkolnych z regionu "Wschód". O laury powalczą zatem ekipy SOS z województw mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko - mazurskiego i podlaskiego. Mazowsze reprezentują młodzi zawodnicy V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta w Radomiu. Przypomnijmy, że to właśnie tej radomskiej placówce oświatowej Polski Związek Piłki Siatkowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki powierzyli prowadzenie ośrodka dla siatkarzy. W Ostrołęce zespoły powalczą systemem każdy z każdym. Turniej talentów SOS w tej miejscowości ma swojego patrona. Impreza poświęcona jest Wiesławowi Gawłowskiemu.

Kadra radomskiego SOS -u na turniej w Ostrołęce

Paweł Wrzesień, Adam Leszczyński, Leszek Wziątek, Kacper Pluta, Karol Kietliński, Bartłomiej Wójcicki, Maciej Gędaj, Paweł Zdrojewski. Trener: Łukasz Staniewski.