Dzieci bawiły się w liceum Traugutta na sportowych Andrzejkach

Tradycyjne wróżby, popisy wokalne, taneczne, sportowe zabawy i gry ruchowe, pokazy gimnastyczne, siatkarskie - oto atrakcje przygotowane dla uczniów radomskich szkół podstawowych przez organizatorów imprezy ?Andrzejki na sportowo?.
Zabawa odbyła się już po raz 13 w historii, a organizatorem jak co roku było V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Dyrekcja, grono pedagogiczne i oczywiście licealiści "Traugutta" zaprosili do sportowej rywalizacji dzieciaki z radomskich szkół. W murach liceum gościli uczniowie z Publicznych Szkół Podstawowych nr. 7, 13 i 28 oraz wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych.

Atrakcji było co nie miara, ale główną był turniej gier i zabaw sportowych. Trzeba było zaliczyć tory przeszkód, czy też zmierzyć się z wyścigami biegowo - zręcznościowymi. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa, a tej nie brakowało.

Oprócz zawodów zwinnościowych dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych podziwiali występy wokalne i taneczne. Specjalne pokazy zaprezentowali: grupa akrobatyczna "Pajęczarki" oraz zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Owacjami na stojąco uczestnicy nagrodzili także popis przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Oprócz sportowej rywalizacji nie obyło się bez andrzejkowych wróżb. Współorganizatorami zabawy było Centrum Rozwoju Osobowości Karan oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu.