Siatkarze radomskiego S.O.S -u najlepsi w Ostrołęce

Zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Radomia okazali się bezkonkurencyjni w Regionalnym Turnieju Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego. Podopieczni trenera Łukasza Staniewskiego wygrali wszystkie mecze.
- W zawodach wzięły udział reprezentacje chłopców uczących się i trenujących w siatkarskich ośrodkach z czterech województw, wchodzących w skład tzw. regionu Wschód. Do walki na siatkarskim boisku przystąpiły zespoły z województw: lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - powiedział trener Staniewski.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza i druga klasa gimnazjum oraz trzecia klasa gimnazjum i pierwsza szkoły ponadgimnazjalnej. Każdy zespół składał się z czternastu zawodników, w tym 7 z młodszego rocznika. Turniej odbywał się systemem "każdy z każdym", a mecze trwały trzy sety (trzeci jako tie-break). W partii otwierającej pojedynek występowały młodsze zespoły, w drugim grały roczniki starsze, natomiast do trzeciej odsłony szkoleniowiec wybierał kadrę według własnego uznania.

Reprezentujący Mazowsze uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu, uzupełnieni o gimnazjalistów z Wołomina, Ostrołęki i Przysuchy spisali się pierwszorzędnie. Kadra Mazowsza ograła Warmię i Mazury 3:0. Również bez starty seta nasi siatkarze uporali się z Podlaskim, zaś z reprezentacją województwa lubelskiego wygrali 2:1. - W tym ostatnim spotkaniu prowadziliśmy 2:0 w setach. Rywal zdołał nam urwać jedną partię, ale mimo to zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju - dodał trener Staniewski.