Sport.pl

Młodzi Broniarze najlepsi w halowym turnieju Radomiaka

Adepci piłki nożnej Broni Radom wygrali turniej organizowany przez Szkółkę Piłkarską Radomiak. W zawodach wystartowało 12 zespołów.
Impreza gościła w Publicznym Gimnazjum nr 13 przy ul. 25 Czerwca, a do gry o laury przystąpili zawodnicy z rocznika 2003. Najpierw adepci rywalizowali w grupach eliminacyjnych, a następnie o poszczególne miejsca.

Piłkarze Broni rozpoczęli od porażki 0:1 (w grupie) z Młodzikiem Radom. Potem jednak Broniarze nie mieli już sobie równych. Wygrywali kolejno z Milenem Milanówek 1:0, Mazowszem Grójec 3:0, SP Radomiak I 4:0 i LZS -em Kaja Opoczno 3:0. W efekcie z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. W nim podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego po wyrównanym boju wygrali z Orlikiem Radom 1:0. Gola na wagę awansu do finału zdobył Antoni Chełstowski, który dryblingiem ograł defensorów, a następnie sprytnym strzałem pokonał bramkarza Orlika.

W meczu o pierwsze miejsce adepci klubu z Plant ponownie rywalizowali z Milenem. Tak samo jak w starciu grupowym miedzy tymi zespołami, znów o zwycięstwie Broni decydowało jedno trafienie. Do siatki ekipy z Milanówka tym razem wcelował Bartłomiej Chełmiński. Tymczasem w meczu o trzecie miejsce Uczniowski Klub Sportowy Lipie okazał się lepszy od radomskiego Orlika, wygrywając 3:1.

Końcowa kolejność turnieju SP Radomiak Cup 2015: 1. Broń Radom, 2. Milan Milanówek, 3. UKS Lipie, 4. Orlik Radom, 5. Młodzik Radom, 6. SP Radomiak I Radom, 7. Junior Radom, 8. Mazowsze Grójec, 9. UKS Celsium Skarżysko - Kamienna, 10. LZS Kaja Opoczno, 11. Zorza Kowala, 12. SP Radomiak II.