Medalowe żniwo zapaśników z radomskiego. Siedem razy na podium

Na mistrzostwach Polski juniorów w zapasach stylu klasycznego reprezentanci klubów z regionu radomskiego: Olimpijczyka Radom i Orlika Wierzbica zdobyli łącznie siedem medali, w tym cztery z najcenniejszego kruszcu.
Fantastycznie zaprezentowali się zwłaszcza zawodnicy Olimpijczyka. Trzech z nich: Grzegorz Majkut w kategorii wagowej 50 kilogramów, Przemysław Piątek (60 kg.) oraz Mateusz Kareciński (120 kg.) wywalczyło złote medale. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się Damian Tokarski z Orlika, bezkonkurencyjny w wadze 55 kg. Medalowy dorobek "Olimpijczyków" uzupełniają: Damian Janek, który zdobył srebro w kat 74 kg. oraz dwa brązowe krążki Patryka Sieradzkiego (55 kg.) i Mateusza Nowaka (66 kg.). Kilku kolejnych klasyków radomskiego klubu plasowało się w czołowych dziesiątkach poszczególnych kategorii. Piąte lokaty padły łupem Krystiana Szymczyka i Igora Rdzanka (obaj 66 kg.) oraz Patryka Bońka (84 kg.). Na siódmym miejscu mistrzostwa ukończył Grzegorz Rutkowski (55 kg.), zaś dziewiąty był Rafał Płowiec (120 kg.).

Udany występ zawodników Olimpijczyka przełożył się na klasyfikację klubową. W tym zestawieniu radomianie zdobyli 96 punktów, wyprzedzając pozostałych zdecydowanie. Na drugim miejscu uplasowała się Cartusia Kartuzy (44 pkt.), a na trzecim Legia 1926 Warszawa (42 pkt.). Warto dodać, że w podsumowaniu drużynowym sklasyfikowano 38 klubów.

- Były to bardzo udane zawody dla naszych zapaśników. Do medali dorzuciliśmy jeszcze kilka miejsc w czołówkach kategorii. To kolejny sukces chłopaków. Oczywiście jest mały niedosyt, bo przy większej koncentracji tych miejsc na podium byłoby więcej. Ale nie można zawsze mieć wszystkiego. To jest sport - skomentował Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka.