Sport.pl

Baraże o drugą ligę odbędą się 13 i 17 czerwca

W czwartek obradujący w Warszawie departament rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył terminy spotkań barażowych o awans do II ligi. Najlepszych osiem drużyn z III ligi o awans zagra: 13 i 17 czerwca 2015 roku.
Rozgrywki w III lidze grupie łódzko - mazowieckiej, jak i w pozostałych siedmiu grupach - zakończą się 10 czerwca. Trzy dni później, a więc 13 czerwca odbędzie się pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi. W nim zagrają triumfatorzy III ligi według wcześniej rozlosowanego harmonogramu. Mistrz III ligi dolnośląsko-lubuskiej spotka się z mistrzem III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej, mistrz III ligi lubelsko-podkarpackiej z mistrzem III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, mistrz III ligi łódzko-mazowieckiej z mistrzem III ligi małopolsko-świętokrzyskiej i mistrz III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej z mistrzem III ligi opolsko-śląskiej.

Gdyby dziś zakończył się sezon, wówczas mielibyśmy następujące pary: Lechia Dzierżoniów - Gryf Wejherowo, Karpaty Krosno - Olimpia Zambrów, Radomiak Radom - Wisła Sandomierz, Warta Poznań - Odra Opole.

Pojedynki rewanżowe odbędą się w środę 17 czerwca o godzinie 17.