Sport.pl

Umawiają się na mecze w internecie, grają w rzeczywistości

Ponad 145 tysięcy zawodników bierze udział w Lidze Nike Playarena w całej Polsce. Rozgrywki amatorskiej ligi piłki nożnej drużyn sześcioosobowych zawitały także do Radomia.
Mecze rozgrywane są systemem "każdy z każdym", a arenami zmagań są boiska typu orlik, czy obiekty osiedlowe. Aby przystąpić do rozgrywek wystarczy założyć drużynę w serwisie Playarena.pl. Stawka jest tytuł najlepszej drużyny w Radomiu, który jest przepustką do gry o Mistrzostwo Polski Playarena.

Liga Nike Playarena to zawody, w których udział jest całkowicie darmowy i dostępny dla każdego. To największa tego typu sieć lig w całej Europie. W województwie mazowieckim, istnieją już rozgrywki m.in. w Siedlcach, Płocku i Warszawie. W Radomiu zmagania dopiero raczkują.

Na mecze zawodnicy umawiają się za pośrednictwem serwisu www.playarena.pl. Drużyny walczą o cenne punkty, dzięki którym mogą awansować na Mistrzostwa Polski Ligi Nike Playarena. Ilość drużyn, które dostają się do turnieju, jest uzależniona od ilości rozegranych spotkań ligowych. Im więcej meczów, tym więcej teamów pnie się do rozgrywek o tytuł Mistrza Polski. - Radomska Liga Nike Playarena jest otwarta dla wszystkich graczy. Wystarczy stworzyć drużynę liczącą od 6 do 25 zawodników, zapisać się na www.playarena.pl i zagrać o wysoką stawkę. By grać i oddawać się pasji nie ważny jest ani wiek, ani płeć. Jesteśmy otwarci na wszystkie nowe drużyny z powiatu radomskiego, Radomia i okolicznych miast. W ich skład mogą wchodzić osoby w różnym wieku i umiejętnościach. By zacząć grać, należy dokonać rejestracji na stronie Playarena. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a przyjemność czerpana z gry i rywalizacji jest przeogromna - podkreśla Mateusz Pękala, ambasador Rozgrywek w Radomiu.

Więcej o: