Młodzi zapaśnicy Olimpijczyka na podium prestiżowych zawodów

Osiem medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu - oto dorobek zawodników Olimpijczyka Radom, którzy startowali na międzynarodowych mistrzostwach Polski kadetów i juniorów w zapasach stylu klasycznego.
Udane dla radomskich zapasów zawody odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. W gronie kadetów zapaśnicy Olimpijczyka wywalczyli cztery krążki. Złoto, w kategorii wagowej 54 kilogramy przypadło Jakubowi Ścieglińskiemu. Z kolei brązowe krążki wywalczyli Dominik Dudziński (46 kg), Błażej Starzyński (63 kg.) oraz Artur Karapetyan (54 kg.). Również cztery miejsca na podium MMP zdobyli juniorzy Olimpijczyka. Przemysław Piątek został mistrzem w wadze 60 kg, zaś srebrne medale to łup Damiana Janka (74 kg.) i Grzegorza Majkuta (50 kg.). Medalową zdobycz przedstawicieli radomskiego klubu uzupełnia brąz kolejnego juniora - Patryka Sieradzkiego (55 kg.).

- To były mocno obsadzone zawody. Oprócz rodzimych klubów, walczyli zapaśnicy z Czech, Niemiec i Białorusi. Jesteśmy zadowoleni z występu. Oprócz zdobyczy indywidualnych zajęliśmy drużynowo drugie miejsce, ustępując jedynie Białorusinom - skomentował Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka.

Z klubów regionu radomskiego na matach w Kostrzynie nad Odrą dobrze wypadli także reprezentanci Orlika Wierzbica. Junior Damian Tokarski zajął trzecie miejsce w wadze 55 kg, zaś tytuły wicemistrzów w zmaganiach kadetów stały się udziałem Cezarego Nowaka (54 kg.), a także Michała Kalugi 69 kg.).