Cerrad Czarni przeszli do historii. Mają złoto Młodej Ligi!

Siatkarze RCS-u Cerrad Czarnych Radom młodzieżowymi mistrzami Polski do lat 23. W finałowym meczu o to trofeum radomianie pokonali 3:2 ZAKSĘ Kędzierzyn - Koźle 3:2.

Im dłużej trwał sezon 2014/2015, tym radomianie spisywali się coraz lepiej. W rundzie zasadniczej uzbierali 54 punkty (19 zwycięstw i 7 porażek), zaś w ćwierćfinale, a następnie w 1/2 finału uporali się z odpowiednio z Indykpolem AZS Olsztyn i Transferem Bydgoszcz.

W decydującym spotkaniu, które odbyło się w kędzierzyńskiej hali AZOTY Czarni zaczęli od porażki w secie otwarcia. Dwie następne partie padły łupem podopiecznych trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego. W czwartej odsłonie nie zabrakło emocji. Gracze z miasta nad Mleczną przegrywali już 17:21, ale nie odpuścili. Doprowadzili do rywalizacji na przewagi, która jednak zakończy się zwycięstwem ZAKSY. O złocie zadecydował zatem tie - break. W piątej odsłonie Czarni prowadzili 8:5. Po zmianie stron boiska, rywale podjęli skuteczne próby i odrobili dystans do radomskiego zespołu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Radomia, którzy w nagrodę odebrali złote krążki młodzieżowych mistrzostw kraju.

- Razem z Zaksą stworzyliśmy wspaniałe siatkarskie widowisko. Jesteśmy szczęśliwi, przeszliśmy do historii polskiej siatkówki, jako pierwszy młodzieżowy mistrz Polski. W Kędzierzynie chłopcy zostawili na boisku całe serce. W nagrodę odnieśli wspaniały sukces. Jeśli chodzi o sportowy aspekt, to mecz stał na wysokim poziomie. Zadecydował tie-break, choć był moment że mogliśmy wygrać w czterech setach - powiedział trener Sitkowski.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym sezonie RCS Czarni uplasowali się na 11. miejscu. Tegoroczny wynik jest więc ogromnym skokiem i fantastycznym sukcesem.

- Dla takich chwil warto jest pracować w tym sporcie. Wyrzeczenia, treningi, mecze, ale nagroda jest ekstra i smakuje wyśmienicie. Ceremonia zakończenia tego turnieju finałowego na długo zapadnie w naszej pamięci. Przy okazji chcę powiedzieć, że jestem dumny z siatkarzy, także podziękować trenerom Robertowi Pryglowi i Wojtkowi Stępniowi. To także ich sukces - zakończył szkoleniowiec radomskiego klubu.

 

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - RCS Cerrad Czarni Radom 2:3 (25:19, 17:25, 21:25, 28:26, 13:15)


RCS Czarni: Kędzierski, Bołądź, Grzechnik, Grobelny, Machowicz, Wachnik, Filipowicz (libero) oraz Czarnecki, Kaźmierczak.


MVP finału Jakub Wachnik