Sport.pl

IV liga. Energia gra w niedzielę, a Oskar w innym terminie

Lider piłkarskiej czwartej ligi z Kozienic po odpadnięciu z Pucharu Polski zagra kolejny ligowy mecz. Tym razem Energia będzie gościć u siebie rezerwy Znicza Pruszków. Odpocznie druga ekipa w tabeli, a więc Oskar Przysucha, której mecz w Raszynie został przełożony. Pewne punkty powinna zgarnąć Szydłowianka, która jedzie do ostatniego Okęcia Warszawa.
Gracze Energii dali z siebie wszystko i byli naprawdę blisko awansu do finału pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego w starciu z wiceliderem III ligi Ursusem Warszawa. Odpadli ostatecznie i teraz mogą skupić się już na tym, by w przyszłym sezonie ponownie zmierzyć się z popularnymi "traktorkami", ale już o punkty ligowe. Tymczasem w niedzielę do Kozienic zawitają walczące o utrzymanie rezerwy Znicza Pruszków.

Czternasty Orzeł Wierzbica zagra u siebie z szesnastą Żyrardowianką Żyrardów i będzie to niezwykle ważne starcie w kontekście utrzymania. Podobnie zresztą jak pojedynek Mazowsza z Konstancinem - Jeziorną. Szydłowianka tymczasem jedzie po pewnie punkty do Warszawy. Okęcie nie wygrało jeszcze żadnego meczu. Zwolenianka z kolei ma małe szanse przeciwko Mszczonowiance.

Zestaw par 28. kolejki: Mazowsze Grójec - KS Konstancin - Jeziorna, Okęcie Warszawa - Szydłowianka Szydłowiec, Victoria Sulejówek - Sparta Jazgarzew, Zwolenianka Zwoleń - Mszczonowianka Mszczonów, Hutnik Warszawa - Mazur Karczew, Orzeł Wierzbica - Żyrardowianka Żyrardów, Wilga Garwolin - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, Energia Kozienice - Znicz II Pruszków, KS Raszyn - Oskar Przysucha (przełożony na 27.05, godz. 18).

Więcej o: