Wardak i Wiatr wygrały "plażówkę" w Kozienicach [ZDJĘCIA]

Martyna Wardak/Joanna Wiatr najlepsze w III ogólnopolskim turnieju siatkówki plażowej, który odbył się w stolicy Puszczy Kozienickiej. Zawody miały wysoką rangę, bowiem panie walczyły o punkty do rankingu tegorocznych mistrzostw Polski w letniej odmianie siatkówki.
Eliminacje do mistrzostw Polski w popularnej plażówce w Kozienicach, podzielone były na dwa etapy. Najpierw drużyny rywalizowały w kwalifikacjach, a następnie rozegrano turniej główny z udziałem 16 zespołów. W finale zagrały Martyna Wardak/Joanna Wiatr, które zmierzyły się z parą Magdalena Saad/Aleksandra Theis. Triumfatorki musiały się mocno natrudzić, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Po porażce w pierwszym secie, w następnym wyrównały starty. Ostatecznie o zwycięstwie przesądził tie- break. Z kolei na trzecim miejscu w turnieju uplasowały się Aleksandra Filip i Izabela Soja, zaś tuż za podium Natalia Gruszczyńska/Agnieszka Wołoszyn. Warto dodać, że ostatnia z wymienionych siatkarek przed rokiem triumfowała w kozienickich eliminacjach.

Końcowa klasyfikacja: 1. Martyna Wardak/Joanna Wiatr, 2. Magdalena Saad/Aleksandra Theis, 3. Aleksandra Filip/Izabela Soja, 4. Natalia Gruszczyńska/Agnieszka Wołoszyn. Miejsca 5-6: Aleksandra Baron/Magdalena Szczytowicz, Agata Trybuła/Kinga Legieta. Miejsca 7-8: Paulina Biranowska/Aleksandra Zdon, Marta Pietroczuk/Aleksandra Stępień. Miejsca 9-12: Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Sandra Szychowska, Zuzanna Olejniczak/Magdalena Rapacz, Joanna Karasiewicz/Małgorzata Wawrzyńska, Dominika Balcerowicz/Aleksandra Balcerowicz. Miejsca 13-16: Aleksandra Zmitrowicz/Małgorzata Kwiecień, Natalia Latkowska/Marta Kosobucka, Michalina Tokarska/Justyna Tylutki, Magdalena Pawlak/Monika Gorzka.