Za nami III Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Czas na podziękowania

Kolejna edycja Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76 przeszła do historii. - Czas pomyśleć o tym, że już za niecały rok kolejna edycja. Edycja szczególna, przypadająca w 40 rocznicę wydarzeń Czerwca 76 - napisali w komunikacie organizatorzy największego biegowego święta w Radomiu.
- Myślę, że tegoroczna impreza spełniła oczekiwania zarówno gminy miasta Radomia z Panem Prezydentem Radosławem Witkowskim na czele, która wspiera finansowo półmaraton, jak i pozostałych naszych sponsorów i partnerów.

Chciałbym podziękować tym, bez których nie byłoby tego sukcesu, a takim w zgodnej opinii jej uczestników był nasz 3.Półmaraton Radomskiego Czerwca, obejmujący swym programem bieg główny oraz biegi dzieci i młodzieży, rodzinne biegi pokoleniowe, czy wreszcie - charytatywną milę. Już myślimy o kolejnej edycji, ale do tych działań, ruszymy gdy złapiemy oddech po tegorocznej imprezie - powiedział Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom i pomysłodawca radomskiego półmaratonu.

Sternik stowarzyszenia nie ma wątpliwości, że gdyby nie pomoc firm i instytucji zawody nie mogłyby się odbyć w takiej formie. - Podziękowania kierujemy gminie miasta Radomia za wsparcie finansowe imprezy, a także sponsorowi strategicznemu, firmie TrendGlass, sponsorom - AutoGaz Centrum, Polpharma S.A., Chemoremont i Supermarketowi Piotr i Paweł. Wiele ciepłych słów kierujemy pod adresem współorganizatorów, czyli MOSiR Radom, MZDiK , ZUK, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie/delegatura w Radomiu, a także partnerom medialnym - dodał prezes Kraska.

Tymczasem półmaraton to nie tylko kolorowy peleton biegaczy. To także wolontariusze i służby, którzy dbali o sprawne przeprowadzenie imprezy.

- Dziękujemy współpracującym z nami - Stowarzyszeniu Radomski Czerwiec '76, NSZZ Solidarność Ziemi Radomskiej, Instytutowi Pamięci Narodowej. Szczególne podziękowania kierujemy do służb porządkowych - funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Agencji Ochrony Bator oraz Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To dzięki Waszemu zaangażowaniu nasi goście czuli się na całej ponad 21. kilometrowej trasie bezpiecznie. Dziękujemy wszystkim instytucjom i przyjaciołom - tutaj nie wymienionym , a jest Was bardzo wiele. Jesteście nieocenioną częścią tej imprezy, przypominającej wydarzenia z których my - radomianie jesteśmy dumni, a dzięki Wam ten przekaz dociera do wielu domów w całym kraju, a także poza jej granice - zakończył prezes Kraska.