Radomiak rozpoczął przygotowania. Będą roszady w kadrze

Treningiem na płycie głównej stadionu przy ul. Struga piłkarze Radomiaka Radom rozpoczęli pracę w okresie przygotowań do gry w II lidze. Na pierwszych zajęciach sztab szkoleniowy Zielonych miał do dyspozycji 26 zawodników.
Na inauguracyjny trening trener Radomiaka Jacek Magnuszewski zaprosił swoich podopiecznych równo po dwóch tygodniach od zwycięskich barażów z Wisłą Sandomierz, w których radomianie zapewnili sobie awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Na dłuższy odpoczynek sztab szkoleniowy klubu ze Struga nie mógł już jednak pozwolić. Wszak już za miesiąc (w weekend 1-2 sierpnia) Zieloni zagrają o drugoligowe punkty (w debiucie powalczą ze Zniczem Pruszków).

Dlatego już na pierwszych zajęciach nie było mowy o leniuchowaniu. Po krótkiej odprawie, piłkarze zabrali się do solidnej pracy. Zawodnicy zaliczyli ćwiczenia ogólnorozwojowe, biegowe, rozciągające, a także klasyczne z piłkami. Do końca tego tygodnia ekipa trenera Magnuszewskiego będzie trenować raz dziennie. Z kolei po weekendzie dawka treningowa wzrośnie dwukrotnie.

Wiadomo, że kadra radomskiego beniaminka II ligi zostanie przebudowana. Z Radomiakiem trenowało kilku kandydatów do gry w zielonych barwach. Pod okiem trenera Magnuszewskiego ćwiczyli m.in. napastnik Krzysztof Ropski (ostatnio Unia Tarnów), obrońca Norbert Jędrzejczyk (Wisła Puławy), pomocnicy: Krzysztof Napora, Bartłomiej Wasiluk (obaj (Nadwiślan Góra), Bartłomiej Michalski (Granat Skarżysko-Kamienna) oraz kolejny defensor Maciej Wasilewski (Wigry Suwałki).

- Część z tych graczy to młodzi zawodnicy i będziemy się przyglądać, jak wyglądają na tle naszych zawodników. Jeśli będą się wyróżniali, to będziemy myśleli o ich pozyskaniu. Ja mam już obraz zespołu, który przystąpi do rozgrywek w II lidze, ale rzeczywiście roszady będą. Sprawy kadrowe są tak dynamiczne, że z dnia na dzień powinno się wiele wyjaśniać - oznajmił szkoleniowiec Radomiaka.

W grupie zawodników na próżno było wypatrywać napastnika Rossi Leandro. Absencja Brazylijczyka była jednak uzasadniona. - Leo dołączy do nas w czwartek [2 lipca - przyp. red]. Dostał zgodę na jeszcze jeden dzień wolnego - usprawiedliwił brak snajpera trener Magnuszewski. Tymczasem znane są nazwiska piłkarzy, którzy opuszczą szeregi drugoligowca. Jesienią w barwach Radomiaka nie zobaczymy Michała Kiełtyki, Wojciecha Serodzińskiego, Daniela Barzyńskiego, Daniela Winiarskiego, Rafała Czubaka, Damiana Szewczyka, Adriana Karaska, Romana Skowrońskiego, Filipa Adamczyka oraz Rafała Gila.