Pingpongiści Broni pojeździli po Polsce. Przywieźli porażkę i zwycięstwo

W trakcie minionego weekendu pierwszoligowi tenisiści stołowi IKTS -u Broni Radom rozegrali na wyjazdach aż dwa mecze mistrzowskie. Zanotowali w nich porażkę 3:7 z Pogonią Siedlce oraz wygrali 8:2 z Viretem w Zawierciu.
W spotkaniu w Siedlcach punktowali Marcin Kusiński i Mikołaj Kamiński, który dla Broni zdobyli dwa punkty w singlach i wspólnie wygrali grę podwójną. Z kolei w Zawierciu Broniarze pokusili się o przekonujący triumf. Warty odnotowania był debiut Pawła Glegoły, który dołożył oczko do wygranej zespołu.

- W Siedlcach przegraliśmy pięć pojedynków po 2:3 w setach. Trochę zabrakło nam szczęścia w końcówkach, trochę zadecydowały piłki, które gospodarze dostarczyli na mecz. na co dzień trenujemy piłeczkami bezszwowymi, a Pogoń dała inne, gorszej jakości. To oczywiście nas nie tłumaczy, ale na pewno miało wpływ na końcowe wyniki. W drugim spotkaniu pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Nasza wygrana nie podlegała dyskusji. Już zapraszam kibiców w Radomiu na nasze kolejne spotkanie. Za dwa tygodnie [w sobotę 3 października w hali przy ul Kościuszki w Radomiu - przyp. red.] podejmiemy Opokę Trzebinia - powiedział Gazecie Marcin Kusińskli, lider IKTS - u Broni.

Wyniki

Pogoń Siedlce - IKTS Broń Radom 7:3. Punkty dla Broni: Kusiński i Kamiński po 1, oraz debel Kusiński/Kamiński.

Viret Zawiercie - IKTS Broń Radom 2:8. Punkty dla Broni: Kusiński, Kamiński po 2, Xu Rui, Glegoła 1 oraz deble: Kamiński/Kusiński i XU Rui/Kalita po 1.